This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Veikia paroda „Šventųjų ikonos ant šovinių dėžių“
Lapkričio 8 d. Didžiosios scenos fojė atidaryta paroda „Šventųjų ikonos ant šovinių dėžių“. Jos autoriai – du ukrainiečiai menininkai Oleksandro Klimenko ir Sofija Atlantova. Nuo pat 2014 m. Krymo aneksijos ukrainietis menininkas Oleksandras Klimenko kartu su žmona Sofija Atlantova tapo ikonas ant šovinių dėžių. Brutalumu dvelkiančios karinės šiukšlės paverčiamos meno kūriniais, nešančiais tikėjimą.
Šovinių dėžės – tai, kas neša mirtį – menininko prisilietimo dėka tampa šventųjų ikonomis, kurios neša viltį. Kiekvienas žmogus kare už demokratines vertybes, kurias bando sunaikinti agresorius, tampa kariu ir pasirenka savo ginklus – kažkam tai teptukai, medicinos priemonės, muzika ar tikėjimas.
Parodoje eksponuojamų ikonų perduodama žinutė yra daugiasluoksnė. Ikonose susijungia modernumas ir tradicija, didžiausias dėmesys sutelktas į Bizantijos laikų ikonų meistrų darbus. Kita vertus, svarbi yra šių ikonų pasakojama istorija. Netgi galima sakyti, kad ikonos pasakoja daug istorijų, kurios sudaro vieną naratyvą apie karą ir taiką, žmogaus kančią ir viltį. Be to, ikonos yra parduodamos, o gautas lėšas autoriai skiria labdarai – remia įvairių gydymo institucijų, gelbėjančių už savo šalį ir išgyvenimą kovojančių ukrainiečių gyvybę.
Per Lietuvą keliaujančią parodą atidarė režisierius, operatorius ir fotografas Sergejus Orlovas ir NKDT generalinis direktorius Egidijus Stancikas.
Parodą galima aplankyti prieš spektaklius.
Justo Gudašiaus nuotraukos
NKDT informacija
Galerija
Dovanų kuponas
Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir internetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.
Daugiau