Naujienos 2023 gegužės 21 d.

Vasarą dramos teatro Mažųjų scenų kiemelyje virs kultūrinis gyvenimas

Nors Nacionalinis Kauno dramos teatras vasarą išeina kūrybinių atostogų, bet atgyja Mažųjų scenų kiemelis – Kęstučio g. 62 kiemo erdvėse pradeda veikti vasaros terasa – „Teatro kiemas“ („Godo“). Pašonėje veikia „Romuvos“ lauko kino teatras, o „Parketinės salės“ prieigose „Kita galerija“ organizuoja parodas ir kitas menines veiklas.

Parodos, muzika ir stand-up vakarai

Parodoms skirtas erdves „pakrikštijo“ pirmoji paroda pavadinimu „Difuzija“. Ji veiks iki liepos 16 d. Galerijos kuratorė, renginių organizatorė Agnė Survilaitė-Urbutė teigia, kad vien parodomis neapsiribos, nes planuose ir kitos veiklos: „Kadangi „Difuzijos“ dalyviai vaizdais analizuoja atradimo temą, sumanėme tai panagrinėti ir kitomis meninėmis formomis. Jau šį mėnesį galerijos erdvėse bus galima sudalyvauti Armandos Klimavičiūtės skenografijos dirbtuvėse, kuriose menininkė kvies atrasti ne tik mažai žinomą fotografijos rūšį, bet ir ryšį su savimi bei aplinka. Garso menininkas Tadas Greičiūnas (Greitas smėlis) ruošia gyvą pasirodymą, pavadinimu „Stotelės“. Autorius kalbės apie tai, kad, norint surasti/atrasti/suprasti yra svarbu sustoti ir įsigilinti. Parodos uždarymo renginį organizuos jaunosios kartos poetė Patricija Gudeikaitė. Renginio metu (07 15) kviestiniai poetai ir prozininkai skaitys savo ir kitų kūrybą. Skambant tekstams, gyvai improvizuos garso menininkė Ugnė Makselytė. Liepos gale lauks dar viena, tapybos, paroda galerijos erdvėse, bendradarbiaujant su „Green gallery“. Dar noriu atkreipti dėmesį, jog „Teatro kiemas“ bus kultūringas baras, kuriame vyks renginiai po atviru dangumi. Labiausiai orientuojamės į gyvą, eksperimentinę, nišinę muziką. Taip pat kiekvieno mėnesio paskutinį antradienį kviesime pasijuokti – kiemo erdvėse vyks stand-up vakarai, organizuojami Mariaus Stašausko. Turime ir daugiau užmojų, kaip vasaros sezonu pagyvinti Mažųjų scenų kiemelį, tačiau nenoriu visko papasakoti anksčiau laiko. Todėl kviečiu pasekti „kita galerija“ ir „Teatro kiemo“ puslapius medijose – ten talpinsime visas naujienas ir aktualijas.“

Atidarymo galerija
Atidarymo galerija

Kinas po atviru dangumi

„Romuvos“ lauko kinas kvies kauniečius ir miesto svečius į jaukias filmų peržiūras gryname ore. Visą vasarą antradieniais – šeštadieniais lankytojus pasitiks nuotaikingi filmai šiltų švieselių apsuptyje. Atidžiai paruoštas filmų repertuaras siūlys atrasti ne tik rinką užkariavusį amerikietišką, bet ir kokybišką europietišką kiną. Seansuose žiūrovai atras tiek naujausių filmų premjeras, tiek žiūrovų simpatijas jau užsitarnavusias komedijas, vasariškas dramas ir kvapą sulaikyti priversiančius trilerius. Kaip teigia KC „Romuva“ Kino programų vadovė Justė Vyšniauskaitė, netrūks ir specialių teminių renginių dedikuotų šventinėms dienoms: „Artimiausias iš jų – birželio 23 d. specialus seansas Joninių išvakarėse, kuriame kviečiama žiūrėti romantišką juostą „Tulpės, meilė, garbė ir dviratis“ bei nusipinti gyvų gėlių vainikėlį.“ „Romuvos“ kino centro repertuaras .

Įstaigas į teatro kiemą sukvietusi Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinio direktoriaus pavaduotoja rinkodarai Agnė Burovienė teigia, kad Mažųjų scenų kiemelio įveiklinimas vasaros laikotarpiu, kuomet nerodomi spektakliai, yra kelis metus brandintas sumanymas, kurio išpildymo sėkmė priklausė nuo tinkamų partnerių. „Tik apjungdami savo unikalias stiprybes galime pasiekti lankytojui patrauklesnių rezultatų. Pagrindinė mintis buvo išnaudoti miesto širdyje esančią turimą infrastruktūrą nerenovuotame, bet tuo pačiu ir ypatingą aurą turinčiame Mažųjų scenų kiemelyje. Dėl to miesto vasaros renginių ir lankytinų laisvalaikio vietų žemėlapį papildė išskirtinės kultūrinės veiklos, suteikiančios galimybę vasarišką teatro veidą patirti ne tik esamiems, bet ir naujiems lankytojams, kuriuos, be abejo, pritrauks puikūs lauko filmų seansai, įdomios parodos bei jauki erdvė, skirta susitikimams bei įspūdžių pasidalinimui prie šalto gėrimo taurės. O atšalus orams, rugsėjį, žiūrovus kviesime grįžti į sales, žiūrėti pamėgtus spektaklius bei premjeras, į kuriuos bilietus bus galima įsigyti jau nuo liepos mėnesio“, – sakė A. Burovienė.

„Kita galerija“ ir kino centro „Romuva“ nuotraukos

M. Plepio nuotrauka
M. Plepio nuotrauka

Paroda „Difuzija“
Paroda „Difuzija“

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir inetrnetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.