Naujienos 2021 birželio 1 d.

„Teatro kubas“: nauja, įdomi pamokas paįvairinanti priemonė

Pažinti teatrą ir įvairius jo procesus galima pačiais įvairiausiais būdais – apsilankius spektaklyje, sudalyvavus edukacinėje programoje, pasivaikščiojus po užkulisius. Bet kodėl teatro nepažinus mokykloje? Brandindamas šią viziją, Nacionalinis Kauno dramos teatras kartu su Kaunas 2022 inicijuoja edukacinį projektą „Teatro Kubas“, skirtą atskleisti ir ugdyti vaikų ir jaunimo kūrybinį potencialą bei gilinti jų žinias apie kultūros bei meno procesus.

Nuo teksto iki brėžinių ir apšvietimo

Projekto tikslas – sukurti įdomią ir naują edukacinę priemonę, „Teatro Kubą“, kurios turinys būtų sudarytas iš teatre naudojamų priemonių: pjesių, bilietų, dramaturgų bei režisierių naudojamos medžiagos ir kitų priemonių, atspindinčių spektaklio gimimo procesą. Šie kubai – tai juodos scenos dėžės muliažai,  kurios gali pasitarnauti kaip edukacinė priemonė lietuvių kalbos, matematikos, dailės ir kitose pamokose. Pasitelkus pjesę, galima rengti skaitymus lyg tikrame teatre, atlikti teksto suvokimo užduotis, vaidinti scenas ir pan. Taip pat galima pasigaminti lėles ar sukurti savo scenografiją: pasiruošti brėžinius, kad scenografijos elementai atgimtų tikroje scenoje, atlikti dekoracijų apskaičiavimus, mokytis kurti scenos pašvietimą. Pagal pateiktas bilietų pardavimo ar reklamos planavimo ataskaitas, skaičiuoti pokyčius, numatyti bilietų kainas ir t.t. Teatras savyje talpina daugybę įdomių dalykų, kuriuos pasitelkus galima pamokas paversti gerokai įdomesnėmis. Ši edukacinė priemonė skirta  1-8 klasių moksleiviams bei ikimokyklinukams.

Pilotinė teatro kubo versija buvo išbandyta dar 2018 metais su Kauno LSMU gimnazijos bei „Herojaus“ mokyklos pedagogais ir 1-5 klasių mokiniais bei susilaukė teigiamų atsiliepimų.

 „Bandant pirmuosius teatro kubus, vaikus labiausiai sužavėjo tai, kiek daug įvairiausių profesijų slypi teatre. Kad čia yra ne tik aktoriai ir režisieriai, bet prisidėti prie spektaklio kūrimo gali kurdamas kostiumus, scenografiją, ieškodamas muzikos ar labiausiai emociją atspindinčių spalvų. Tuo tarpu mokytojai džiaugėsi, kad naudodami realius pavyzdžius iš teatro, daug lengviau gali sudominti vaikus ir išaiškinti norimą temą“, – patirtimi dalinosi idėjos autorė, NKDT vadybos skyriaus vadovė Skaistė Jurėnė. Tačiau siekdami, kad edukacinė priemonė kuo labiau atitiktų pedagogų poreikius, mokyklos programą, į „Teatro kubo“ kūrimą Nacionalinis Kauno dramos teatras įsijungti kviečia ir pedagogus.

Į  procesą įtraukiami ir pedagogai  

Pirmasis „Teatro Kubo“ projekto etapas startuoja jau 2021 m. birželio 8-11 d. Anne Graswinckel (Nyderlandai) vedamomis kūrybinėmis dirbtuvėmis pedagogams. Anne Graswinckel – rašytoja,  teatro pedagogė, kultūros projektų vadovė. Seminaro metu ji pristatys savo metodiką, kartu su pedagogais kūrybinių dirbtuvių metu parengs edukacinio teatro kubo priemones ir metodologiją, kurie papildys „Teatro Kubą“. „Anne‘s Graswinckel požiūris į teatro ir mokyklos apsijungimo galimybes, jos kūrybiška mokymosi metodika įkvepia, todėl pakvietėme ją tapti šio projekto dalimi. Olandijos vyriausybė remia programą, kuri ieško būdų, kaip menus integruoti į mokymosi procesą, o Anne būtent šioje srityje dirba. Atvykusi į Kauną, lektorė supažindins mokytojus su savo metodika bei kartu ieškos būdų, kaip ją adaptuoti „Teatro Kubui“,  – dėstė edukacinės veiklos koordinatorė Inga Samoškaitė.

Po šių kūrybinių dirbtuvių bus kuriamas teatro kubo prototipas, kurį jau šį rudenį galės išbandyti keletas mokyklų, pateikti pasiūlymus tobulinimui. Atsižvelgus į pastabas planuojama pagaminti 50 kubų, kurie pasieks Kauno miesto ir rajono mokyklas kartu su edukacine programa jau 2022 metais. Tikimasi, kad aktyviai įvairių pamokų metu naudodamiesi šia edukacine priemone, mokytojai galės lengviau sukurti įdomias, įtraukiančias veiklas.

Registracija į dirbtuves ir daugiau informacijos: www.tiny.cc/TeatroKubas. Dirbtuvės yra nemokamos, vyks Nacionaliniame Kauno dramos teatre anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

Kaunas ir Kauno rajonas 2022-aisiais taps Europos kultūros sostine. Projektas įgyvendina 8 krypčių programą, kurios svarbi dalis – kultūros partnerysčių projektai, vystomi su 64 kultūros organizacijomis. „Kaunas 2022“ – tai judėjimas iš laikinosios sostinės šiuolaikinės link, vykdant projektus, skatinančius pokytį Kauno kultūros sektoriuje.

Anne Graswinckel ir Inga Samoškaitė

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir internetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.