Naujienos 2021 lapkričio 10 d.

Teatras pasiekiamas bet kuriuo metu ir laiku: internetui sukurtas spektaklis RYŠYS

Virtualus (online) teatras išskirtinis tuo, kad jis pasiekiamas iš bet kurio pasaulio taško, bet kuriuo paros laiku. Jam negalioja ir  galimybių pasas.

Nacionalinio Kauno dramos teatro TEATRAS  ONL1NE vaizdoteka pasipildė specialiai  internetui sukurtu spektakliu RYŠYS pagal Kirill Fokin (Rusija) pjesę (režisierė Agnija Leonova). Spektaklio  premjera įvyko  2021 m. kovo 19, 23, 27 d.

Jaunosios kartos režisierės Agnijos Leonovos spektaklis „Ryšys“ nukelia į atvirą kosmosą kartu su kitais penkiais astronautais, kurie po laivo sprogimo vienas nuo kito tolsta 16000 km/h greičiu. Vieninteliai jiems likę dalykai – radijo ryšys, ribotas deguonies kiekis ir žinojimas, kad niekas nespės jų išgelbėti. Spektaklis „Ryšys“ – tai gyvenimo ir vilties liudijimas mirties akivaizdoje, kuomet ryšys tampa vienintele vilties palaikymo priemone.

„Ar girdi mane?“, „Ar mane kas nors girdi?“ klausia pjesės personažai ir mes, ieškantys ryšio ar bandantys atkurti nutrūkusį bendraudami per Zoom programėlę šiandien. Keista realybės grimasa? Kiekvienam žmogui reikia ryšio. Žmogiškasis bendravimas yra vienas svarbiausių poreikių, kaip vanduo ir maistas. Dabartiniame laikinumo ir nežinomybės pasaulyje nuotolinis ryšys įgijo dar didesnę svarbą, todėl premjera yra ypač aktuali mūsų laikams. Paradoksalu, bet kartais tik atsitraukdami žmonės gali suartėti, įsiklausyti, išgirsti kito nuomonę ir suprasti, kurie dalykai gyvenime iš tiesų yra svarbūs.

Kelionė po atvirą kosmosą, įtrauksianti į futuristinį mokslinės fantastikos pasaulį (sci fi).

SPEKTAKLIO ĮRAŠAS

Režisierė – Agnija Leonova

Kompozitorius – Andrius Šiurys

Scenografė – Irina Komissarova

Vaizdo ir montažo menininkas – Artis Dzerve (Latvija)

Vaizdo operatorius – Ridas Beržauskas

Režisierės asistentė –  Jurgita Rudėnaitė

Vaidina: Nijolė Lepeškaitė, Kamilė Lebedytė, Martyna Gedvilaitė, Andrius Alešiūnas, Arūnas Stanionis, Gintautas Bejeris. Epizoduose: Egidijus Stancikas, Vaidas Maršalka, Liucija Rukšnaitytė, Povilas Jatkevičius, Ričardas Vitkaitis, Andrius Gaučas.

Spektaklio kūrimo epizodas
S. Baturos įvaizdinė fotografija

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir internetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.