Naujienos 2021 rugsėjo 23 d.

Spektaklis „Panika“ rodytas su garsiniu vaizdavimu

Rugsėjo 22 dieną spektaklis M. Myllyiaho „Panika“ vyko su garsiniu vaizdavimu, t.y. buvo pritaikytas akliesiems ir silpnaregiams. Į spektaklį susirinko žiūrovai iš įvairių Lietuvos vietų: Pasvalio, Širvintų, Kelmės, Šiaulių, Panevėžio,  Kaišiadorių, Vilniaus ir Kauno. Po pandeminės pertraukos teatre įvyko ilgai lauktas septintasis tokio pobūdžio prieinamumo didinimui skirtas renginys.

Nacionalinio Kauno dramos teatro patirtis rengti spektaklius su garsiniu vaizdavimu kaupiama nuo 2015 metų. Iki šios buvo pritaikyti Didžiojoje scenoje rodomi spektakliai: „Biografija: vaidinimas“, „Hamletas“, „Balta drobulė“, „Aš-Moljeras“  ir „Rūtos salėje“ vykęs  spektaklis vaikams „Solė ir močiutės“.

Žiūrovų pamėgtas spektaklis „Panika“  – pirmasis suaugusiųjų auditorijai pritaikytas spektaklis  Rūtos salėje. K. Gudmonaitės režisuoto kūrinio pritaikymas su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Kultūros ir meno projektų vadove Lina Puodžiūne derintas netrukus po premjeros, dar 2019 metų pabaigoje. Per pandemijos pakoreguotą  planą  buvo paruošas ne tik garsinis vaizdavimo tekstas (Vu Knf Audiovizualinio vertimo specialistė dr. Laura Niedzviegienė ir studentė Enrika Švenytė), bet komentavimui pasiruošė NKDT aktorė Ugnė Žirgulė. Spektaklio metu į ausines sklido aktorės skaitomi vaizdo komentarai.   

Spektaklio finalą lydėjo ilgos ovacijos – esame tikri, kad lauks dar ne vienas spektaklis su teatrą pamilusia publika.

Aktorė Ugnė Žirgulė

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir internetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.