Naujienos 2023 vasario 20 d.

Spektaklio „Babelio bokštas“ išskirtinumas: nuo sukūrimo iki didelio publikos susidomėjimo

Vasario 15 d., Nacionaliniame Kauno dramos teatre, vyko spektaklio „Babelio bokštas. Planet Earth / Game Over / Reset“ pristatymo renginys. Renginio metu Nacionalinio Kauno dramos teatro kultūros projektų ir turizmo vadybininkė Rūta Malaškevičienė pasidalino interaktyvaus spektaklio „Babelio bokštas“ kūrimo istoriją ir pasidalino kitomis įdomiomis spektaklio subtilybėmis. Interaktyvųjį spektaklį inicijavo ir kūrė keturių skirtingų šalių partneriai: Norvegijos („K:13“), Islandijos („Bird & Bat“), Vengrijos („Káva“) ir Lietuvos (Nacionalinis Kauno dramos teatras). 

Norvegijos teatro trupę „K:13“ sudaro patyrę menininkai, tokie kaip, Jan Holden, Steinar Thorsen ir Jorunn Lullau. Norvegijos teatro vienas iš pagrindinių tikslų yra tyrinėti lėlių teatro koncepciją ir derinti naujas ir modernias lėles su tradicine vaidyba ir muzika. R. Malaškevičienė pabrėžė, kad būtent norvegų teatras į šį projektą įnešė daug energijos ir idėjų. Islandijos teatro trupė „Bird & Bat“ koncentruojasi į jaunus žmones. Kaip R. Malaškevičienė teigė, šis teatras visada siekia komunikuoti su publika. Todėl po visų savo pasirodymų, leidžia jauniesiems tyrinėtojams, užlipti ant scenos, tyrinėti ir pajusti teatro sceną. Šį aspektą norėjo įvesti ir į „Babelio bokšto“ spektaklį, kas puikiai ir pavyko, mat šiame pasirodyme žmonės tampa spektaklio dalimi. Vengrijos teatro trupė „Káva“ yra labiausiai patyrusi interaktyviojoje sferoje, kuo ir paremtas „Babelio bokšto“ spektaklis. Nacionalinis Kauno dramos teatras – aktyviai dalyvauja projektinėje veikloje, vykdo edukacines programas. Tai atviras, inovatyvus, auginantis savo auditoriją teatras.

Didelė tarptautinė komanda

Spektaklio akimirka

Sujungti keturis skirtingų šalių teatrus, kalbančius skirtingomis kalbomis ir turinčius skirtingą patirtį bei idėjas, buvo nemenkas iššūkis norvegų kilmės režisierei – Hilde‘i Brinchmann. Visgi, bendradarbiaujant ir siekiant bendro tikslo – interaktyvaus spektaklio jaunimui 13-16 m. – pavyko sukurti spektaklį „Babelio bokštas. Planet Earth / Game Over / Reset“. Spektaklio pjesė parašyta remiantis interviu su moksleiviais, kurie padėjo atskleisti jiems rūpimus klausimus ir ateities viziją. Visas pasirodymas primena kompiuterinį žaidimą, nes pateikiamas anglų kalba ir spektaklio dalyviai yra įtraukiami į spektaklio veiksmą. Visgi, R. Malaškevičienė pabrėžia, jog „jaunas žmogus nėra verčiamas dalyvauti. Jis pats įsitraukia. Interaktyvumas nėra forsuojamas, o įvyksta natūraliai“. Šis unikalus projektas išsiskiria ne tik savo koncepcija, bet ir išskirtiniais kostiumais, kuriuos kūrė Helena Andersson iš Švedijos bei scenografija, kurios iniciatorė buvo dailininkė  Signe Gerda Landfald iš Norvegijos.

Rež. Hilde Brinchmann

Renginio metu dalyvavo ir trys moksleivės, Elena, Simona ir Karina, kurioms teko prisidėti prie „Babelio bokšto“ kūrimo. Visos merginos vienareikšmiškai sutiko, jog tokia galimybė prisidėti, kurti ir bendradarbiauti – neįkainojama. Viena iš moksleivių Simona, akcentavo, jog „tai nėra nuobodus spektaklis, kuriame sėdi ir klausai. Šis spektaklis skatina judėti. Tai tarsi žaidimas.“ Įspūdžiais ir mintimis apie spektaklį dalinosi ir Nacionalinio Kauno dramos teatro vadybininkė edukacijai – Valdonė Talutytė-Masienė, kuri rengia diskusijas prie atviro stalo po spektaklio peržiūros. Vadybininkė edukacijai dalinasi, jog „diskusija prie atviro stalo atsirado todėl, nes po spektaklio vaikai būna pilni energijos, turi daug ką pasakyti“. V. Talutytė-Masienė, tai vadina savotiška transformacija, kokie vaikai būna prieš spektaklio peržiūrą ir po jo. Diskusijos prie apvalaus stalo vienas iš tikslų, jog tas diskusijas vaikai skleistų ir kitur. Po pristatymo renginio, svečiai, buvo kviečiami savu kailiu patirti „Babelio bokšto“ interaktyvųjį spektaklį.

„Babelio bokštas. Planet Earth / Game Over / Reset“ – interaktyvus spektaklis, skirtas 13-16 m. vaikams. Pasaulis vaizduojamas po klimato katastrofos. Išlikusios tik kelios mažos žmonių gentys, išsibarsčiusios po visą pasaulį, kurios turi skirtingas kalbas ir papročius. Jos bando ieškoti maisto ir išgyventi apokalipsės nusiaubtame pasaulyje. Kas nutiks, jei šios gentys susitiks? Tai istorija apie praeitį, dabartį ir ateitį. Kas gali ateiti ir kas gali nutikti. Ar žmonija vėl sugebės  susiburti bendram projektui? O gal mes amžinai pasmerkti gyventi ir kovoti vieni su kitais?

Siekiant didinti kultūros svarbą ir prieinamumą regionuose, spektaklis „Babelio bokštas“, bus rodomas Alytuje (4 spektakliai), Pagėgiuose (2 spektakliai) ir Naujojoje Akmenėje (2 spektakliai).

Projektas finansuojamas iš Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo kultūros programos 2014–2021 m. lėšų. Projekto pavadinimas: Interaktyvaus spektaklio „Babelio bokštas“ sukūrimas, projekto kodas: LT04-1-KM-K01-039

Kultūros projektų ir turizmo vadybininkė Rūta Malaškevičienė

Vadybininkė edukacijai  Valdonė Talutytė-Masienė

Karina, Simona ir Elena

Donato Stankevičiaus nuotraukos

Tekstas Ievos Denisenkaitės

Edukacinis paketas pedagogams

„Babelio bokštas. Planet Earth / Game Over / Reset“ anonsinis filmukas:

Dokumentinis filmukas apie „Babelio bokšto“ kūrimą:

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir internetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.