This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Premjeroje „Pasaulio bamba“ su paaugliais kalbama aktualiomis ir nepatogiomis temomis
Birželio 11 ir 12 dienomis 12-16 metų jaunuolius ir jų pedagogus bei tėvus pakviesime į Agnės Sunklodaitės režisuojamą premjerą „Pasaulio bamba“. Interaktyvus spektaklis sukurtas pagal režisierės parašytą pjesę, kelia žiaurumo kilmės klausimą. Spektaklio dramaturgija paremta tikromis šiuolaikinio jaunimo istorijomis, taip pat jos siužetą inspiravo W. Goldingo romanas „Musių valdovas“.
Būtent jis įkvėpė daug vaikams ir jaunimui kuriančią režisierę imtis žiaurumą nagrinėjančio kūrinio. „Norisi analizuoti, iš kur kyla žiaurumo šaknys, kokie visuomenės santykiai jį gimdo, kas skatina kito atžvilgiu pademonstruoti viršenybę ir imtis smurto“, – sako režisierė. Premjera skiriama 12-16 metų amžiaus jaunuoliams.
„Tėvai, mokytojai nori pasaugoti vaikus, nekalbėti apie baisius, negražius dalykus, sukurti saugų burbulą, bet jaunimas anksčiau ar vėliau su tuo susiduria ir sužino. Jaunuoliams reikia dialogo, bet yra nepatogu mums, suaugusiems, su jais kalbėtis seksualinėmis, smurto temomis. To reikia. Pastebėjau, kad paaugliai aktoriams atsiveria lengviau negu psichologams, po spektaklių kalba. Spektakliai gali būti kaip psichoterapinė priemonė, mediumas tarp paauglių ir suaugusiųjų. Netgi vienas sakinys lemia labai daug“, – mano režisierė Agnė Sunklodaitė.
Pasak jos, Goldingo siužetinė slinktis paranki analizuoti bendruomenę, jos santykius, ir jeigu romano veiksmas vyksta saloje, jos atitikmuo yra klasė, kiemas: klasėje-saloje reikia ieškoti savo vietos, megzti santykius ir jie nebūtinai būna sėkmingi.
Spektaklio kūrėjai jau turėjo susitikimą su žiūrovais – gegužės 29 dieną net dvi viešas repeticijas su publika. „Su aktoriais stabdėme siužetą ir perėjome į interaktyvią dalį. Mums buvo labai naudinga išgirsti žiūrovų mintis, o jų buvo labai gražių. Tai labai įdomūs, neišbandyti momentai“, – teigia Agnė Sunklodaitė.
Spektaklis, kaip minėta yra interaktyvus ir paremtas įtraukiančiojo teatro principu. Lietuvoje šis metodas dar mažai žinomas, bet Nacionalinis Kauno dramos teatras, atstovaujamas generalinio direktoriaus Egidijaus Stanciko, generalinio direktoriaus pavaduotojos rinkodarai Agnės Burovienės ir režisierės Agnės Sunklodaitės, jau keletą metų yra tarptautinio teatro tinklo „Participate in Your Life!“ (PIYL), vienijančio Vengrijos, Norvegijos, Švedijos, Islandijos ir Lietuvos teatrus ir trupes, narys. Įtraukiančiojo („participate“) metodu jau 20 metų dirba „Káva Kulturális Műhely“ teatras iš Vengrijos. Šio metodo išskirtinumas – interaktyvumas ir publikos, kaip svarbaus dalyvio, įtraukimas, kuris svarbus sprendžiant spektaklyje analizuojamas temas, socialines problemas, o kartais gali lemti ir tolesnę spektaklio eigą. Šio žanro spektaklių ypatybė – ketvirtosios sienos atsisakymas, trinantis ribą tarp pasyvaus žiūrovo ir scenoje veikiančio aktoriaus, – vietoje stebėjimo, žiūrovams suteikiama galimybė aktyviai pasinerti į veiksmą, o aktoriams – bendradarbiauti su atėjusiais spektaklio lankytojais.
Premjera „Pasaulio bamba“ bus pristatoma ir tarptautinėje interaktyvaus teatro konferencijoje JOIN IN 2021 m. rugsėjo 30 – spalio 3 dienomis Bergene (Norvegija).
Spektaklio „Pasaulio bamba“ kūrybinė grupė: scenografė ir kostiumų dailininkė Giedrė Brazytė, kompozitorius Deividas Gnedinas, vaizdo projekcijų autorius Titas Jurjonas, aktoriai Saulė Sakalauskaitė, Marius Karolis Gotbergas, Motiejus Ivanauskas ir Andrius Alešiūnas.
Dovanų kuponas
Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir internetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.
Daugiau