Naujienos 2019 balandžio 26 d.

Premjera! SENOS DAMOS VIZITAS lyg skanus anekdotas, kuris linksmina, tačiau kartu verčia žvelgti į žmogaus sielą

Aukščiausius teatro apdovanojimus pelnęs režisierius, aktorius ir bardas Aidas Giniotis balandžio 27, 28 ir 30 dienomis debiutuoja Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiojoje scenoje su Friedricho Dürrenmatto tragikomedija „Senos damos vizitas“. Joje vieno žmogaus ir vieno miestelio istorija pasakojama lyg skanus anekdotas, kuris linksmina ir intriguoja, tačiau kartu verčia žvelgti į žmogaus sielą.

Pasaulinę šlovę šveicarų dramaturgui Friedrichui Dürrenmattui atnešusi pjesė „Senos damos vizitas“ (1956) nukelia į mažą Šveicarijos provincijos miestelį, kurio kasdienybė kupina tragikomiškų problemų. Teisingumas ir laisvė, atsakomybė ir abejingumas, kerštas, kaltė, godumas ir politikos nuosmukis – pagrindinės autoriaus nagrinėjamos temos. Į Giuleną, kuriame jau seniai nebeveikia gamyklos, nestoja traukiniai, atvyksta pasakiškai turtinga ponia Kler Cachanasian. Kadaise ji užaugo tame miestelyje, bet išvykusi nesirodė daugiau nei keturis dešimtmečius. Multimilijardierė Kler, galinti finansiškai paremti miestelio bendruomenę, yra paskutinė gyventojų viltis. Ponia sutinka paaukoti milijardą su viena sąlyga – kad miestelyje būtų atstatytas teisingumas, o tai reiškia, kad būtų nužudytas vienas žmogus, jaunystėje sutrypęs jos meilę.

„Šiame spektaklyje yra trys svarbiausi veikėjai – tai senoji dama Kler Cachanasian, jos jaunystės draugas Alfredas Ilis ir miestelio bendruomenė. Visos pjesės intrigos rezgamos šiame trikampyje. Tos intrigos neprarado savo aktualumo nuo pat pjesės sukūrimo, nes mes vis dar gyvename pasaulyje, kuris pernelyg rūpinasi materialinėmis vertybėmis. Pagrindiniai keliami klausimai – kiek ir ką mes galime parduoti už pinigus? Ir ką galime už juos nusipirkti? Ar įmanoma nusipirkti laisvę, laimę, teisingumą?“, – sako režisierius A. Giniotis.

Teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas džiaugiasi, kad dešimtmetį trukęs bendravimas su režisieriumi pagaliau įgyvendinamas scenoje. „Dėl pastatymo mūsų teatre tarėmės gana seniai, tačiau Aidą Giniotį sustabdydavo akademinė veikla Muzikos ir teatro akademijoje, pastatymai Keistuolių teatre ir kita. Mūsų repertuare mažai pramoginio žanro spektaklių ir tokių, kuriuos būtų lengva pritaikyti kitose scenose. „Senos damos vizitas“ – aktorinis spektaklis, nereikalaujantis technologijų, tad manau, kad jį išvys platus Lietuvos teatro žiūrovų ratas.“

Pagrindinius Kler ir Ilio vaidmenis kuria gerai žinomi aktoriai Jūratė Onaitytė ir Liubomiras Laucevičius. Taip pat jiems akomponuoja net po keletą išraiškingų personažų įkūnijantys trupės aktoriai Egidijus Stancikas, Dainius Svobonas, Audronė Paškonytė, Albinas Budnikas, Saulius Čiučelis, Tomas Erbrėderis, Martyna Gedvilaitė, Artūras Sužiedėlis, Gintautas Bejeris, Ugnė Žirgulė, Eugenija Bendoriūtė, Dovydas Pabarčius, Henrikas Savickis, Pijus Narijauskas, Ridas Žirgulis.

Scenografiją ir kostiumus spektakliui sukūrė dailininkė Laura Luišaitytė, muzikinio takelio autorius – kompozitorius Ignas Juzokas. Pasak L. Luišaitytės, vizualioji stilistika artima žaidybiniam spektakliui – vieta ar atmosfera kuriama lakoniškomis, atpažįstamomis detalėmis.

Balandžio 30 dienos spektaklio rodymas bus pritaikytas kurtiesiems ir neprigirdintiesiems (su surtitrais). Spektaklio sukūrimą remia Lietuvos kultūros ministerija.

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir internetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.