Renginiai 2023 spalio 3 d.

Prasidėjo spektaklio „Snieguolė“ (N-18) repeticijų etapas

Spalio 3 dieną repeticijas pradėjo „Snieguolės“ kūrybinė komanda – iš JAV atskridusi režisierė, performanso meistrė Gintarė Minelgaitė-Duchin (Dr. GoraParasit) susitiko su aktoriais ir apsilankė dekoracijų bei kostiumų gamybos cechuose. Gintarė Minelgaitė-Duchin yra ne tik spektaklio idėjos sumanytoja ir režisierė, bet ir teksto bei kostiumų ir scenografijos autorė. Jai talkina kompozitorė Sandra Kazlauskaitė, šviesų dailininkas Paulius Voronenka, vaizdo operatorius Edgaras Jocius.

„Snieguolė“ –spektaklis, kuriame pasitelkusi klasikinę brolių Grimų pasaką, Gintarė Minelgaitė-Duchin reflektuoja globalias mūsų planetos problemas. Pasak menininkės, holivudinės interpretacijos gerokai sudarkė šią pasaką ir pavertė ją kultūriškai nejautria. Minelgaitė savaip perrašė „Snieguolės“ pasakojimą ir pavertė jį nesibaigiančia multiforma, posthumanistinio pasaulio variacijomis. Pasakos siužetas persipina su klimato krizės, ledynų ekologijos, pabėgėlių ir migracijos, rasinės neapykantos, lyčių dinamikos temomis. Snieguolės ir ją supančių personažų santykiai nagrinėjami per galių dinamikos, lyčių studijų, žmonėms primestų lūkesčių bei ribų prizmę. Pasitelkdama šiuolaikines scenos technologijas ir naudodama reklamų, hyperlink‘ų, kompiuterinių trikdžių, kompiuterinių žaidimų estetiką, menininkė kuria įspūdingą XXI amžiaus ligų ištikto pasaulio vaizdą ir perspėja, kad turime nedaug laiko, jei norime kažką pakeisti. Tai alegorinis pasakojimas, skatinantis žiūrovus apmąstyti žmogaus trumparegiškumą, jo poveikį aplinkai, peržiūrėti tradicinius lyčių vaidmenis, atsikratyti baimių ir pradėti veikti.

Vaidina Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriai Dainius Svobonas, Agnieška Ravdo, Mantas Bendžius, Miglė Navasaitytė, Motiejus Ivanauskas, Goda Petkutė, Ugnė Žirgulė, Povilas Jatkevičius, Pijus Narijauskas, Kamilė Lebedytė, Andrius Alešiūnas. „Gaia Steel“ vaidmenį atlieka Susana AbdulMajid.

Spektaklis skirtas suaugusiems. Bilietai jau prekyboje.

Titulinės nuotraukos autorius – Colin Duchin

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir inetrnetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.