Naujienos 2022 spalio 11 d.

Pažintis su nacionaline Ukrainos dramaturgija – premjera „Žemė“

Gruodžio mėnesį Didžiojoje scenoje premjerą pagal ukrainiečių autorės Olhos Kobylianskos romaną „Žemė“ pristatys Ukrainos režisierius iš I.Franko teatro Ivanas Uryvskyi. Premjerą, įgyvendinti padės bendraminčiai scenografas Petro Bogomazovas bei kostiumų dailininkė Tetiana Ovsiichuk, vaidins Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriai Saulius Čiučelis, Martyna Gedvilaitė, Agnieška Ravdo,  Vaidas Maršalka, Kęstutis Povilaitis, Audronė Paškonytė.

Romanas „Žemė“ parašytas 1901 m.  yra gerai žinoma režisieriaus tėvynėje. „Man visada buvo svarbu analizuoti ukrainiečių klasikinius tekstus,  ypač senus, per teatro kalbą, – ukrainiečių kultūroje ir literatūroje visada atrasdavau sau kažką naujo. Tam skyriau didelę savo, kaip teatro režisieriaus, karjeros dalį. Kiekviename klasikiniame tekste atsiveria didžiulis ir gražus pasaulis. Man visada buvo įdomu, kaip ukrainiečių klasikinė literatūra skambės už mūsų šalies ribų, nes užsienyje ji nedažnai statoma. Manau, „Žemė“ yra universali istorija, kurią būtų galima suprasti bet kurioje pasaulio vietoje. Tai vienos šeimos istorija, kurioje persipina meilė, mirtis, intrigos ir išdavystė, karas, tėvų ir vaikų problemos, pavydas ir kitos pagrindinės bendražmogiškos temos. Jos svarbios kiekvienam žmogui nuo pat romano parašymo ir turėjo reikšmės tūkstančius metų prieš tai, nes autorė atskleidžia paraleles su bibline Kaino ir Abelio istorija apie pirmąjį nusikaltimą. Be to, žemė per visą istoriją Ukrainos žmonėms buvo nepaprastai svarbi kaip išgyvenimo šaltinis. Dabar dėl jos kovojama, žūstama, ir ji kiekvieną dieną susigrąžinama. Žemė yra tautos savastis. Noriu sukurti spektaklį, kuris būtų aktualus tiek Lietuvoje, tiek Ukrainoje“, – teigė I.Uryvskyi.

Rež. Ivan Uryvskyi (centre)

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir internetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.