Renginiai 2021 rugsėjo 18 d.

Nacionalinis Kauno dramos teatras pradėjo sezoną: į „Pero Giunto“ premjerą rinkosi garbūs svečiai

Rugsėjo 17 dieną Nacionalinio Kauno dramos teatro fojė prisipildė žiūrovų ir teatralų – Didžiojoje scenoje įvyko pirmoji tarptautinio sezono premjera – H. Ibsen „Peras Giuntas“.

Pirma kartą Lietuvos dramos teatro scenoje H. Ibseno pjesę pristatė menininkų iš Vengrijos ir Lietuvos komanda. Spektaklio kūrybinė komanda – Vengrijoje gerai žinomas režisierius ir aktorius Csaba Polgár, dramaturgas Ármin Szabó- Székely, scenografė ir kostiumų dailininkė Lili Izsák, kompozitorius Tamás Matkó. Vaidmenis spektaklyje sukūrė NKDT aktoriai: Dainius Svobonas, Dovydas Pabarčius, Kamilė Lebedytė, Eglė Mikulionytė, Martyna Gedvilaitė, Kęstutis Povilaitis, Gintautas Bejeris, Artūras Sužiedėlis.

Į išskirtinę premjerą atvyko Respublikos prezidento vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis, Lietuvos kultūros ministras Simonas Kairys, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas, SDG (Saugaus darbo garantas) įmonių grupės vadovai Rūta ir Eduardas Jasai, „Kaunas Jazz“ vadovas Jonas Jučas, Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis, Kauno valstybinės filharmonijos vadovas Justinas Krėpšta, režisierius Julius Dautartas ir daugelis kitų kviestinių svečių.

Kultūros ministras S. Kairys su žmona. A. Staniulio nuotr.
NKDT gen. direktorius E. Stancikas ir Kauno miesto meras V. Matijošaitis su gyvenimo drauge V. Raupelio nuotr.
Kauno rajono meras V. Makūnas
Svečiai. A. Staniulio nuotr.

Dviejų dalių sceninis veiksmas sudėliotas kelio filmo stilistika. Pagrindinis herojus Peras Giuntas vaizdo kamera fiksuoja vaizdus, vėliau peržiūri savo kelionių retrospektyvą. Spektaklio kūrėjai siūlo įsivaizduoti Perą Giuntą, svajojantį apie neeilinius žygius ne norvegiško miško trobelėje, trolių apsupty, bet aplinkoje, įkvėptoje devintojo dešimtmečio pabaigos. Šis spektaklis – tai pasakojimas apie prieštaravimus tarp gabumų ir siekių, norų ir galimybių, apie savęs paieškas, apie maištą prieš tau skirtą likimą, apie laisvę ir jos ribas, atsakomybę ir visa apimančią meilę, apie kovą su troliais, kurie iš tiesų slypi kiekvieno iš mūsų viduje, užrakina mus infantilumo narve, trukdo surasti save ir įprasminti savo gyvenimą.

Susidūrimas su galingu ir norvegišku „Faustu“ tituluojamu kūriniu C. Polgár nebe pirmas – jis yra sukūręs Pero Giunto vaidmenį ir paruošęs interaktyvų spektaklį jaunimui Vengrijoje.

Spektaklio kūrybinė komanda iš Vengrijos ir direktoriaus pavaduotoja rinkodarai A. Burovienė. V. Raupelio nuotr.
Švietimo ir sporto ministrė J. Šiugždienienė. M. Uldukio nuotr.
A. Staniulio nuotr.
A. Staniulio nuotr.
Diskusija po spektaklio. M. Uldukio nuotr.

Premjeros svečių nuotraukų galerija

Mariaus Uldukio ir Andriaus Staniulio nuotraukos 

Nuotraukų galerijos portaluose:

Zmones.lt T. Biliūno

Kauno diena.lt V. Raupelio

Kas vyksta Kaune Roko Tenio

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir internetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.