Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Artėja premjera IŠ KŪNO IR KRAUJO

Sausio 29, 30 ir vasario 19 dienomis Mažojoje scenoje režisierė Uršulė Bartoševičiūtė pristatys debiutinį spektaklį „Iš kūno ir kraujo“ pagal dramaturgo Mato Vildžiaus pjesę „Iš kūno ir kraujo“. Uršulė Bartoševičiūtė – konkurso „IDėja 2019“ nugalėtoja.

Režisierė apie temą ir žanrą:

„Spektakliui sąmoningai pasirinktas misterijos žanras, nes nenorėjau jo uždaryti dramoje. Šis žanras statomas Lietuvoje retai ir talpina daug daugiau galimybių – fantazijos ir ieškojimų prasme scenografijoje, kostiumuose, mizanscenose. Man fantazija teatre yra labai svarbi. (…)

Atėjęs į spektaklį, žiūrovas jau žino, kad įvyks žmogžudystė – didysis įvykis visiems žinomas. Dėl to buvo įdomu aiškintis, kas yra konfliktas, kur yra tas virimo taškas, lūžis pirmojoje šeimoje. Jį nagrinėjame per šeimą. Pirmasis segmentas –  šeimos segmentas, keturių žmonių sudėtingi santykiai. Kitas segmentas – Kaino pasirinkimas iškeliauti su Liuciferiu ir sužinoti atsakymus į klausimus, kurių šis pasaulis jam neduoda. Jų kelionė. Nenorėjau dramatizuoti šios istorijos, nepadaryti melodramatiniu, kas gali lengvai įvykti. Aš nuo to bėgau, man įdomu, kas slepiasi pirmųjų žmonių namuose, mūsų pirmųjų žmonių versija, kurioje socialiniai santykiai veikia kitaip negu mūsų visuomenėje. Tai lyg eksperimentas, todėl ieškojome semiotikos, verbalikos, socialinės ir kūno kalbos. Nejaukumas ir keistumas, kuris čia vyksta, yra įdomaus proceso vaisius. “

Režisierė Uršulė Bartoševičiūtė

Dramaturgas Matas Vildžius

Scenografė Gintarė Jonaitytė

Kostiumų dailininkė Liucija Kvašytė

Kompozitorė Juta Pranulytė

Vaidina: Andrius Alešiūnas (Kainas), Andrius Gaučas (Abelis), Henrikas Savickis (Adomas), Deividas Breivė (Liuciferis), Jurgita Maskoliūnaitė (Ada).

Scenos iš spektaklio:

Kūrybinė komanda:

Donato Stankevičiaus nuotraukos

NKDT informacija

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content