Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

ŽALGIRIŲ repeticijos persikėlė į krepšinio aikštelę

Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorių komanda atsakingai ruošiasi Vido Bareikio režisuojamam spektakliui  „Žalgirės“. Galima teigti, kad tai pirmasis spektalis Lietuvoje, kuriame svarbų vaidmenį žaidžia krepšinis. Kad „pagautų kampą“, koks yra tas krepšinis, aktorės ne tik aktyviai lankosi Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) rungtynėse, bet ir pačios čiupo kamuolį į rankas ir liejo prakaitą „Aistės-LSU“ komandos treniruotėje!

Režisieriaus Vido Bareikio suburta aktorių komanda sausio 27 d. atvyko į Kauno „Aisčių-LSU“ ir Vilniaus „Kibirkšties“ rungtynes, o vėliau net apsilankė kauniečių treniruotėje.

„Šiuo metu statome spektaklį apie krepšinį, todėl dabar su aktorėmis ateiname į rungtynes, jog merginos geriau įsijaustų į krepšininkių roles“, – aiškino V.Bareikis, kuris pats lankė krepšinio mokyklą ir siekė karjeros šioje srityje.

Aktorių sugebėjimus gyrė „Aisčių-LSU“ vyriausiasis treneris Gediminas Meiliūnas: „Merginos tikrai moka žaisti krepšinį. Padarėme išvadą, kad ir scenoje, ir aikštelėje krepšinis yra menas.“

„Aisčių“ lyderė Dovilė Saurazaitė mokė aktores krepšinio paslapčių, o pati norėtų iš jų išmokti vaidybos, kuri aikštelėje tikrai praverstų: „Bus labai įdomu žiūrėti spektaklį apie moterų krepšinį. Šiaip mums reikėtų iš jų išmokti vaidybos, – kartais aikštelėje praverčia.“

„Žalgirės“ moterų komandos narės, aktorės Martyna Gedvilaitė, Goda Petkutė, Aistė Zabotkaitė ir Eglė Grigaliūnaitė, po „Aisčių-LSU“ treniruotės buvo pavargusios, bet kupinos įspūdžių.

„Iš šios treniruotės supratome, kad nėra taip lengva, kaip gali atrodyti iš pirmos žvilgsnio. Treneris sakė, kad čia buvo tik lengvas apšilimas prieš treniruotę, įvadas į krepšinio mokymąsi. Matėsi, kad krepšininkės labai stiprios fiziškai, greitos, turi nuostabią reakciją. Kai sudalyvavome treniruotėje, tai pasitvirtino 100 procentų“, – teigė aktorės.

LMKL krepšininkės savo laisvalaikį leis Nacionaliniame Kauno dramos teatre, kai kovo 17, 18, 19 bus rodomas spektaklis „Žalgirės“.

LMKL ir NKDT informacija

 

 

Lino Šilkaičio vaizdo siužetas 

 

 

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content