Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Witkacy„Batsiuvių“ premjera vyks tiesiogiai internetu lapkričio 29 dieną

Jau šį sekmadienį, lapkričio 29 dieną 18 val., pakviesime į trečiąją sezono ir pirmą virtualią premjerą „Batsiuviai“ pagal Witkacy pjesę.

„Batsiuvių“ tiesioginė premjeros transliacija bus rodoma. „Tiketa“ platformoje. Vienos peržiūros kaina – 4 eurai. Bilietų nuoroda.

Šis pastatymas – Lietuvos kultūros tarybos remiama NKDT ir teatro „Utopia“ koprodukcija. Spektaklis įgyvendinamas kartu su Adomo Mickevičiaus instituto Lenkijoje ir Lenkų kultūros instituto Vilniuje parama.

Jaunosios kartos Režisierius Antanas Obcarskas pristato vieno žinomiausiu lenkų avangardistų Stanisławo Ignacy Witkiewicziaus- Witkacy pjesę „Batsiuviai“.Tarpukariu parašytas kūrinys itin atliepia mūsų dienų įvykius, kuomet herojus kankina nuobodulys, o batai tampa simboliu, kuris peržengia epochas ir žmogaus egzistencinius virsmus.Spektaklio kūrėjai apie herojų būsenas kalba su humoru, nevengia absurdo elementų. Kas nutinka batsiuviams, kurių siuvamų batų niekam nebereikia?

Belaukiant virtualaus susitikimo, dalinamės kūrėjų mintimis.

Režisierius Antanas Obcarskas: „Ši paskutinė Witkacy pjesė yra  tituluojama „nepastatoma“. Į ją autorius sudėjo  nepasitenkinimą tuometiniu literatūros salonuose vyravusiu rašymo stiliumi, buržuazijos požiūrį į meną, todėl pjesė tyčiojasi iš teatro, dramos. Witkacy stipriai pašiepė visus aplinkui, nevengė ekstravagancijos. Tekstas sunkiai skaitomas, bet su aktoriais jį  pavertėme lengva pokalbio forma. Jis malonus ir lengvai klausomas. (…) Kas yra batsiuviai? Spektaklyje tai – batsiuvių firma, kuri siuva batus, bet nelabai nori, nėra patenkinti darbo sąlygomis. Veiksmo metu įvyksta revoliucija ir valdžia iš tų žmonių atima darbą. Jie priverstinai pasmerkti tinginystei. Batsiuviai maldauja darbo, bet jiems primenama, kad, kol turėjo, nevertino. Siužetas ir sukasi apie darbo supratimą, mūsų požiūrį į darbą. Tai labai šiuolaikiška.“

Aktorius Gytis Ivanauskas: „Mane šioje pjesėje keri teksto spalvingumas. Kai ją perskaičiau, paklausiau: „Čia lenkiškas Lorca?“. Daugelyje atvejų vietoj vieno žodžio parašyta dešimt. Aktoriui ši situacija nelengva, nes reikia tekstą išmokti ir jį suprantamai „paduoti“ publikai. Manau, kad globaliausias klausimas yra, ką mes šiame gyvenime veikiame ir ko siekiame. Ar tai, ko siekiame yra teisinga? Juk neretai įgyvendinę svajonę suprantame, kad mums jos nereikia. Yra daug gražių temų paliesta, viena jų – žmonių santykių tema. Įsiklausius į tą „tekstinę“ poeziją, žiūrovas gali pasimėgauti tuo kūriniu nebandant ir nesistengiant per prievartą suprasti. Nes yra tokių paralelių, kurių suprasti neįmanoma. Siūlau pasimėgauti tuo, ką duoda tekstas, ir kokią informaciją perteikia aktorius.“

Spektaklyje išvysime aktorius Saulių Čiučelį, Mantą Bendžių, Deividą Breivę, Augustę Šimulynaitę, Aistę Zabotkaitę, Saulę Sakalauskaitę, Marių Karolį Gotbergą bei Motiejų Ivanauską.

NKDT informacija

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content