Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

WELCOME sezonas: tai, kas mus veda į priekį

Mieli žiūrovai,

Baigiame itin darbingą, kūrybingą, iššūkių kupiną 102-ąjį Nacionalinio Kauno dramos teatro WELCOME sezoną. Jautėmės didelės „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ scenos dalyviais.

Lankėmės Norvegijoje – spektaklis „Pasaulio bamba“ dalyvavo įtraukiančio teatro vaikams bei jaunimui konferencijoje „Join In“ Bergene, aplankėme premjeras, kurių koprodukcijos partneriais kartu su Kaunas 2022 esame: Eše prie Alzeto, Liuksemburge „Visage/Veidas“ ir Diuseldorfe, Vokietija, „Dorianas“.

Išleidome aštuoniais  premjeras: H. Ibsen „Peras Giuntas“ (rež. Czaba Polgar), I. Vyrypaev „Vasaros vapsvos gelia mus net lapkritį“ (rež. Nino Maglakelidze), „Paštininkas ir serbentai“ (rež. E. Kižaitė),  „Emilių Emilis“ ( rež. Augustas Gornatkevičius) , „Frankenšteino kompleksas“ , prie kurio sukūrimo pridėjo ranką ir dirbtinis intelektas ( rež. V. Silis), „Kauno asamblėja“( rež. B. Watson), , I. Vyrypaev „Jaudulys“ (rež. A. Špilevoj), Jonas Tertelis ir Andrius Jevsejevas „Kauno pavasaris‘72“ (rež. Jonas Tertelis).

Dirbome su kūrėjais iš Vengrijos, Sakartvelo, Latvijos, Kanados, dažnai sulaukėme būsimų premjerų komandų iš Norvegijos, Vokietijos, Liuksemburgo. Sezonas išties įspūdingas. O kai jau galėjome didžiuotis savo darbu bei kūryba, prasidėjo karas Ukrainoje ir net nedvejodami ištiesėme pagalbos ranką savo kūrybos namus praradusiems broliams ir sesėms iš Ukrainos – Charkivo nacionaliniam operos ir baleto teatrui, kurie surengė du pasirodymus mūsų scenoje bei pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su Lesios Ukrainkos vardo nacionaliniu akademiniu dramos teatru.

Įvyko 12-asis tarptautinis festivalis „Nerk į teatrą“, kelios dešimtys edukacijų, spektaklių rodymų su surtitrais anglų kalba, spektaklių, skirtų kurtiesiems ir neregiams.

Praėjusį, 102-ąjį sezoną žvelgėme į ateitį, – į kokį pasaulį kūrėjai ir visuomenė grįžta po karantino ir izoliacijos, kvestionuojant, kas prarasta ir kas atrasta. Ruošiamės naujam kūrybiniam sezonui ir žvelgiame į naujus iššūkius žadančią ateitį.

Jūsų NKDT

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content