Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Virtualios „Fortūnos“ – įsimintiniausiems 2020 m. Kauno teatralams

Kovo 26 d. vakarą virtualios ceremonijos metu įteikti Fortūnų apdovanojimai Kauno teatralams už įsimintiniausius 2020 m. scenos meno kūrinius. 1996 m. įsteigtų apdovanojimų laureatams kasmet įteikiamos skulptoriaus Stasio Žirgulio kurtos „Fortūnos“ statulėlės, diplomai bei „Padėkos Fortūna“ už viso gyvenimo nuopelnus teatro menui. Transliacijos vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia.

Pats iškilmingiausias apdovanojimas įteiktas choreografei Birutei Letukaitei, Kauno šokio teatro „Aura“ įkūrėjai ir meno vadovei. Jai „Padėkos fortūna“ įteikta už ilgametį indėlį į Lietuvos šiuolaikinio šokio meną ir Kauno miesto kultūrinio gyvenimo puoselėjimą.

Pasižymėję teatro menininkai buvo apdovanoti keturiais diplomais. Diplomas įteiktas aktorei Gretai Šepliakovaitei už vaidmenis spektakliuose „Pirmeiviai“ ir „Elektra“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras). Apdovanotas ir aktorius Deividas Breivė už vaidmenis spektakliuose „Pirmeiviai“, „Elektra“, „Batsiuviai“ bei „Iš kūno ir kraujo“ (visi Nacionaliniame Kauno dramos teatre). Jis pirmiausiai dėkojo visų keturių spektaklių vedliams – režisieriams Gyčiui Padegimui, Antanui Obcarskui, Jašai Koceli ir Uršulei Bartoševičiūtei.

„Elektra“, akt. Greta Šepliakovaitė
„Pirmeiviai“ Akt. D. Breivė

Už kūrybą šiuolaikinio cirko spektaklyje „Where do I Connect?“ ( autoriai Džiugas Kunsmanas, Adrian Carlo Bibiano) apdovanotas aktorius ir akrobatas Džiugas Kunsmanas. Spektaklį galėjo matyti „Kaunas 2022“ inicijuoto festivalio „ConTempo“ žiūrovai.

Diplomu taip pat įvertintas Auksinių scenos kryžių nominantas, kompozitorius Andrius Šiurys už muziką spektakliui „Kafka Insomnia“ (Kauno miesto kamerinis teatras ir „Kosmos Theatre“).  Laureatas įvardino šį kūrinį kaip itin brangų sau spektaklį.

Šiemet „Fortūnos“ statulėlėmis apdovanotos dvi kūrybinės komandos. Apdovanojimas įteiktas spektaklio vaikams „M♥Š“ (Kauno valstybinis lėlių teatras) kūrybinei grupei. Taip pat už judesio, vaizdo ir garso sintezę apdovanota spektaklio „Begalybės“ (Kauno šokio teatras „Aura“) kūrybinė komanda.

Be grupinių apdovanojimų, įteiktos ir keturios individualios „Fortūnos“. Apdovanotas režisierius Antanas Obcarskas už spektaklio „Batsiuviai“ režisūrą (Nacionalinis Kauno dramos teatras). Už tame pačiame spektaklyje sukurtą Roberto Skurvio vaidmenį apdovanotas aktorius Saulius Čiučelis.

Rež. A. Obcarskas
Aktorius S. Čiučelis. „Batsiuviai“

„Fortūna“ įvertinta spektaklio kūdikiams „Pasaulėliai“ (Kauno valstybinis lėlių teatras) idėjos autorė, režisierė ir choreografė Birutė Banevičiūtė.

Šių metų apdovanojimų ceremoniją režisavo teatro režisierius, dramaturgas, gatvės meno kūrėjas Linas Jurkštas. Apdovanojimus vedė aktorius Aleksandras Kleinas. Muzikinius sveikinimus rengė solistė Marija Arutiunova drauge su Kauno Bigbendu bei šokio teatras „Aura“.

Fortūnų apdovanojimų ceremonija tradiciškai yra baigiamasis Kauno mieste vykstančios Teatro savaitės renginys. Teatro savaitės renginiai skirti paminėti Tarptautinę teatro dieną. Šių metų programą rengė 10 Kauno kultūros organizacijų ir kvietė net į 20 renginių skirtų scenos menui – vyko kūrybinės dirbtuvės, pramoginiai renginiai, spektaklių peržiūros bei virtualios parodos. Dėl galiojančių karantino apribojimų visi renginiai persikėlė į virtualią erdvę.

Šiemet apdovanojimų konkurse dalyvavo 7 profesionalaus teatro įstaigos – Kauno valstybinis lėlių teatras, Kauno miesto kamerinis teatras, Kauno šokio teatras “Aura”, Kauno valstybinis muzikinis teatras, Nacionalinis Kauno dramos teatras ir asociacija „Teatronas“. Komisijos verdiktui jos pateikė 12 sceninių kūrinių.

Laureatus išrinko ekspertų komisija – teatrologės dr. Rūta Mažeikienė (pirmininkė), dr. Jurgita Staniškytė ir dr. Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė, muzikologė Beata Baublinskienė ir architektas Linas Tuleikis.

Šventės organizatoriai – Kauno miesto savivaldybė ir Kauno miesto kamerinis teatras. Daugiau informacijos apie Fortūnų apdovanojimus ir teatro savaitę galima rasti tinklalapyje www.fortunos.lt.

KMKT inf.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content