Nacionalinis Kauno dramos teatras

VASARVIDŽIO kostiumai ir dekoracijos gimsta iš nebenaudojamų rūbų ir daiktų

Pirmą kartą Nacionaliniame Kauno dramos teatre gimsta aplinkai draugiškas spektaklis „Vasarvidis“ pagal W. Shakespeare‘o pjesę „Vasarvidžio nakties sapnas“. Režisierės Eglės Kižaitės kuriamo spektaklio premjera Nacionaliniame Kauno dramos teatre – vasario 14, 18 ir 25 d.

Scenografijos ir kostiumų kūrėja Justė Kondratė kartu su bendraminte One Maldžiūnaite eina koja kojon su Fashion Revolution Lithuania. Ši organizacija vadovaujasi tvarios mados ir ekologijos principais.

Kam pirkti naują rietimą medžiagos, kai galima panaudoti jau pasiūtą nebenaudojamą rūbą? Išaugti, nebemadingi, nebereikalingi drabužiai pasmerkti dūlėti spintose arba iškeliauti į šiukšlių konteinerį. Galimas ir kitas scenarijus – jų prikėlimas naujam, pakartotinam gyvenimui scenoje.

Seserys Justė ir Onė galėtų išvardinti daugybę būdų kaip panaudoti vyriškus marškinius. Pasirodo, jie tinkami ne tik grindų plovimui, automobilio higienai garaže, bet iš jų įmanoma sukonstruoti spektaklyje naudojamo šviestuvo gaubtą!

Visi spektaklio kostiumai ir scenografijos detalės kuriamos iš nebenaudojamų daiktų. Pasak Justės ir Onės pasaulis jau ir taip pilnas įvairiausių žmogaus rankų sukurtų gaminių. „Ar reikia naujos produkcijos, jei nusibodusius daiktus lengva ranka išmetame? „Nurašyti“ drabužiai gali būti nesunkiai transformuojami į teatro kostiumus ir scenos elementus. Naujiems gyvenimams prikėlėme jau nemažai drabužių, bet į sceną su tokiu projektu einame pirmą kartą. Mūsų tikslas – sukurti drabužį remiantis formule 0+0=1“, – sako kūrėjos.

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija

Spektaklio scenografijos ir kostiumų dailininkė Justė Kondratė

Rido Beržausko vaizdo siužetas

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content