Nacionalinis Kauno dramos teatras

VASARVIDIS – meilės eliksyras ar sapnas?

Vasarvidžio naktį vyksta stebuklai. Keturi jaunuoliai atsisako paklusti tėvų valiai ir patys nusprendžia, kam dovanoti savo meilę. Tikintiems meilės galia – režisierės Eglės Kižaitės spektaklis ,,Vasarvidis“ pagal garsaus dramaturgo W. Shakespeare‘o pjesę ,,Vasarvidžio nakties sapnas“.

,,Vasarvidžio nakties sapnas“ – nuostabioji W. Shakespeare‘o komedija, nuotaikingai ir jaunatviškai pasakojanti apie stebuklingą meilės galią – tereikia atverti akis ir prasidės magiškas nubudimas. Režisierė E. Kižaitė sukūrė savąją pjesės interpretaciją, pagrindinį vaidmenį patikėdama elfui Pakui, kurio burtai sukelia nesusipratimus – kažkas kažko nebemyli, įsimyli ne tą. Spektaklis skiriamas visiems žiūrovams nuo 14 metų. Dažniausiai vaikams ir paaugliams kurianti režisierė tiki, kad šis spektaklis artimas būtent jaunimui: „Pirmieji rimtesni įsimylėjimai prasideda paauglystėje, kai tau keturiolika, šešiolika metų. Aistra užvaldo protą, tuo pat metu baisu būti nesuprastam, išjuoktam. Bet tuo pačiu norisi, kad visi prisimintų savo meilės „kančias“, atpažintų save ir tuo pačiu iš savęs pasijuoktų“, – sako E. Kižaitė.

Sėkmės paslaptis atskleista?

Manoma, jog žymusis britų dramaturgas W. Shakespeare‘as pjesę ,,Vasarvidžio nakties sapnas“ parašė 1594-1596 m. laikotarpyje. Būta nemažai spėlionių, kam ją parašė. Viena iš jų, jog aristokratiškų vestuvių linksmybėms, kita, jog pačiai Anglijos karalienei. Kaip bebūtų, pjesė sulaukė didžiulio pasisekimo ir yra dažnai statoma pasaulinėse teatro scenose. Galbūt, šios komedijos sėkmės paslaptis – autoriaus rašymo stilius, mat šiame kūrinyje jis jungia kelias siužeto linijas, įterpdamas ir mitologinę literatūrą.

Anot spektaklio režisierės Eglės Kižaitės ją labiausiai sužavėjo pjesės fragmentiškumas, kuris itin tinka komedijai. „Situacijos spektaklyje yra hiperbolizuotos, komiškos, o spektaklio raktas – aktorių žaidimas. Būtent aktorių vaidyba yra ,,gyvoji“ medžiaga. Aš turėjau idėją, sumanymą, bet repeticijų eigoje jis kito. Man regis, komedija leidžia aktoriams kurti, suteikia laisvę, čia būna daug improvizacijos. Vyksta tarsi koks kino montažas, o vaidyba – kaip komandinis žaidimas“, – sako kūrėja.

Išvien su gamta

,,Vasarvidžio“ scenografė bei kostiumų dizainerė Justė Kondratė, kurdama sceninį įvaizdį, pasirinko aplinkai draugišką sprendimą. Pirmą kartą Nacionalinio Kauno dramos teatro istorijoje visi spektaklyje naudojami kostiumai ir scenografijos elementai bus sukurti iš nebenaudojamų drabužių ir daiktų. Taip norima atkreipti žiūrovo dėmesį į ekologijos problemas, pristatyti tvarios mados koncepciją, kuri puikiai pildosi ir teatro kūrybinėje aikštelėje. Dailininkei Justei Kondratei ir jos bendramintei Onei Maldžiūnaitei prikelti drabužius antram gyvenimui nebe naujiena, jos vadovaujasi formule 0+0=1.

Spektaklio režisierė Eglė Kižaitė, scenografijos ir kostiumų dailininkė Justė Kondratė. Vaidina Gytis Laskovas, Neringa Nekrašiūtė, Gintautas Bejeris, Goda Petkutė, Andrius Gaučas, Eglė Grigaliūnaitė, Pijus Narijauskas.

Vienos dalies komedija (N-14) pagal W. Shakespeare‘o pjesę ,,Vasarvidžio nakties sapnas“ jau vasario 14, 18, 25 d. Nacionalinio Kauno dramos teatro Rūtos salėje.

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija

© Donatas Stankevičius

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content