Nacionalinis Kauno dramos teatras

Fortepijono dramos

Didžioji scena

Unikalus japonų-lietuvių projektas Didžiojoje scenoje jau sausį

Rupjūčio 6 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre vyko susitikimas su tarptautinio Japonijos – Lietuvos  projekto „Sakurų prisiminimai” vyriausiu prodiuseriu Hiroyuki Yamashita. Jo metu su NKDT vadovybe aptarti paskutiniai 2014 m. sausio 5, 6, 7 d. Didžiojoje scenoje pristatomos oratorijos įgyvendinimo klausimai: galutiniai scenografijos maketai, techninės įdėjų įgyvendinimo galimybės, atrinktų solistų kandidatūrų pristatymas. Visą dieną trukęs posėdis – paskutinis etapas prieš oficialų bendradarbiavimo sutarties pasirašymą ir gamybos darbų pradžią.

2013-08-05 17.12.15

Japonų delegacija Kauno dramos teatre (vyriausias prodiuseris Hiroyuki Yamashita – antras iš kairės).

Oratorija „Sakurų prisiminimai” – tai lietuvių ir japonų kūrėjų bendras kūrybinis projektas, skirtas pažymėti taurų žygdarbį atlikusiam Japonijos diplomatui, konsuliniam pareigūnui, 1939 – 1940 metais rezidavusiam Lietuvoje, Čijunei Sugiharai, kuris savo misijos metu, peržengdamas visas savo kompetencijas ir neturėdamas netgi Japonijos pritarimo, sugebėjo išgelbėti apie 10 000 žmonių gyvybių.  Tai tarsi odė žmogiškumui – ne tiek pasakojanti apie konkrečius istorinius įvykius, Japonijos diplomato biografines detales, kiek akcentuojanti Č. Sugiharos taip įspūdingai įgyvendintą svarbiausiąjį humanizmo postulatą: žmonių gyvybė yra prioritetas prieš bet kurios valstybės, bet kurio režimo tikslus ir įstatymus, prieš asmeninę bet kurio pareigūno užduotį. Čia gilinamasi į paradoksalų, tačiau vienintelį teisingą asmenybės, atsidūrusios istorijos kryžkelėje, kelią – atstovauti ne režimą, duotuoju laikotarpiu valdantį gimtąją valstybę, o amžinosios Tėvynės idėją, tautos dvasią, jos pasaulėjautą, moralinį kodeksą – tokį, koks turėtų būti iš tiesų.

Šis projektas drauge yra ir per Č. Sugiharos asmenį užsimezgususios dviejų kultūrų – japonų ir lietuvių – pažinties ir bičiulystės saitų savitas pratęsimas. Tad šiuo tikslu į komandą susibūrė abiejų šalių menininkai: japonų režisierius Shugo Ikoh, kompozitorius Atsuhiko Gondai, libreto autorius lietuvių poetas ir žurnalistas Rimvydas Stankevičius. Kauno miesto simfoniniam orkestrui (vad. Algimantas Treikauskas) ir iškiliausiems lietuvių operos solistams diriguos pasaulinį pripažinimą pelniusi dirigentė Nishimoto Tomomi, scenografiją kuria Hiromi Tokumasu, kostiumus – Hidehiko Emi. Projektetaip pat dalyvaus Kauno valstybinis choras (vad. Petras Bingelis), Kauno berniukų ir jaunuolių choras “Varpelis” (vad. Ksaveras Plančiūnas) bei Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriai. 140 – toks bendras NKDT Didžiajai scenai per visą savo gyvavimo istoriją iki šiolei dar neregėtas projekte dalyvaujančių kūrėjų skaičius.

NKDT generalinis direktorius Egidijus Stancikas neslėpia, jog kūrybinio bendradarbiavimo džiaugsmą lydi ir nemenko iššūkio įveikimo nerimas – juk dirbama su visame pasaulyje savo disciplina bei aukštai iškelta kokybės kartele garsėjančia tauta, ypatingai preciziškai planuojančia savo laiką. Tad ir pirmasis pasiruošimo projektui etapas prasidėjo dar 2012 metais. Tuomet jau buvo planuojamas 2013 m. rudenį vyksiančių repeticijų grafikas, NKDT gamybinio cecho darbo apimtys ir terminai, galimos atlikėjų kandidatūros. Dabar, kai viskas jau suderinta iki smulkmenų, teatro gamybinėms pajėgos belieka imtis milžiniško darbo – siūti beveik 200 kostiumų, gaminti sudėtingą scenografiją ir ruoštis lapkritį prasidėsiančioms repeticijoms.

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content