Nacionalinis Kauno dramos teatras

Natanas Išmintingasis

  • Dviejų dalių spektaklis

Didžioji scena

Kaligula

  • Dviejų dalių spektaklis

Didžioji scena

Peras Giuntas

  • Dviejų dalių spektaklis

Didžioji scena

Paroda

Ukrainiečių autoriaus Serhijaus Žadano romanas atgyja teatro scenoje

Nacionaliniame Kauno dramos teatre vyksta intensyvios L. Udrienės ir A. Areimos dramos „Kartu“ repeticijos pagal Lietuvos skaitytojams gerai pažįstamo ukrainiečių rašytojo Serhijo Žadano romaną „Depeche Mode“. Jis į lietuvių kalbą buvo išverstas 2008 m.

Šiuo metu Ukrainoje rutuliojasi sudėtingų ir skaudžių politinių įvykių virtinė. Paaiškėjo, kad  kovo 1 d. Charkove, gimtajame vertėjo ir rašytojo mieste, vykusio taikaus Maidano aktyvistų mitingo metu jis  buvo sužeistas ir šiuo metu gydosi.

Rašytojas atsiuntė laišką, kuriame atvirai pasakoja apie šiandieninės Ukrainos įvykius ir išsako savo pilietinę poziciją. „Ukraina šiandien išgyvena tikriausiai pačias tragiškiausias dienas savo modernioje istorijoje“, – laiške rašo S. Žadanas. Jo teigimu, Ukraina išgyvens šį laikotarpį, nes jos piliečiai gali susivienyti vardan jų laisvės ir nepriklausomybės gynimo: „Aš suprantu, kad mūsų laukia labai sunkus metas, tačiau vis tiek tikiu savo tautiečių kantrybe ir valia. Ir svarbiausia – jų meile savo šaliai.“

S. Žadanas  romane „Depeche Mode“ be sentimentų, maištingai ir drąsiai vaizduoja postsovietinę kartos dabartį, prabyla apie jos santykį su praeitimi – ne senelių ar istorijos vadovėlių primestą, o tikrąsias patirtis, nepamirštas ir iki šiandien tebelydinčias mūsų visuomenę.

Spektaklio premjera – balandžio 26, 27 d.

 

NKDT info

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content