Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Trupę papildė laimingas jaunųjų aktorių tryliktukas

Neeilinė šio sezono naujiena – nauji aktorių veidai – rugpjūčio paskutinėmis dienomis teatro trupę papildė Algirdo Latėno ir Vido Bareikio auklėtiniai – net 13 narių! Aistė Zabotkaitė, Andrius Alešiūnas, Ieva Stašelytė, Kamilė Lebedytė, Marius Karolis Gotbergas, Saulė Sakalauskaitė, Jurgita Maskoliūnaitė, Mantas Bendžius, Roberta Sirgedaitė, Deividas Breivė, Greta Šepliakovaitė, Motiejus Ivanauskas, Povilas Jatkevičius – šiuos vardus ir pavardes bus galima pamatyti premjerų plakatuose.

Jaunieji aktoriai visada jautė ryšį su Nacionaliniu Kauno dramos teatru – jie kartu su kurso vadovu Vidu Bareikiu dalyvavo „Nerk į teatrą“ kūrybinėse dirbtuvėse, stebėjo spektaklius, o su Didžiąja scena susipažino per „Auksinių scenos kryžių“ renginį. Aistę Zabotkaitę ir Andrių Alešiūną jau netrukus bus galima pamatyti režisieriaus G. Varno premjeroje „Sombras“. Planuojama baigiamuosius studentų darbus artimiausiu metu įtraukti į teatro repertuarą, rodyti skirtingose Lietuvos miestuose. „Nuotaikos geros ir smagios. Aš, kaip ir daugelis mano draugų, džiaugiamės įgiję tokį pagrindą kūrybai ir perspektyvas. Mūsų kursas ir buvo surinktas teatrui, Vilniaus Jaunimo teatrui, tačiau įvykus tam tikriems niuansams, viskas pasikeitė. Kauno teatras mums suteikė tokią dovaną, tad kurso misija išlaikyta iki pat finišo“, – sako aktorius Deividas Breivė.

„Mūsų teatras atjaunėja. Tikiu, kad viso kurso įsiliejimas padės šiems jauniems kūrėjams išsaugoti kūrybinį braižą ir užpildyti savo puslapį ilgoje ir garbingoje teatro istorijoje. Skirtingais istorijos etapais – tarpukario, sovietmečio tyliosios rezistencijos ir atkurtos nepriklausomybės – šis teatras formavo ir puoselėjo vertybes, skleidė laikmetį lenkiančias idėjas. Tai mus, šios dienos kūrėjus, įpareigoja, ir kartu skatina permąstyti savo vaidmenį laike. Linkiu, kad ir teatro žiūrovai šimtajame sezone rastų giluminės patirties teikiančių momentų“, – sako teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas.

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija

Rido Beržausko nuotr.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content