Nacionalinis Kauno dramos teatras

Fortepijono dramos

Didžioji scena

Trumpas pokalbis su GENTIES režisieriumi

Režisierius Agnius Jankevičius per „Auksinių scenos kryžių“ teikimo vakarą buvo apdovanotas B. Dauguviečio auskaru. Auskarą nešiojantis režisierius nepasikeitė savojo į dovanotąjį, bet tai nereiškia, kad jo nevertina.

Legendinio tarpukario Lietuvos režisieriaus auskaras teikiamas už novatoriškumą – naujų sceninės išraiškos formų paieškas. Agnius Jankevičius iš tų kūrėjų, kurie nestovi vietoje ir tame pačiame laike. Šiuo metus jis mąslus susikaupęs ir mažakalbis, nes susikoncentravęs prieš naujojo spektaklio „Gentis“ pagal Ievos Simonaitytės romaną „Aukštujų Šimonių likimas“ finišo tiesiąją.

Keletas režisieriaus minčių:

Apie pasirinkimą 

Kodėl pasirinktas Ievos Simonaitytės  „Aukštuju Šimonių likimas“?  Tai  nemenkas profesinis iššūkis. Kaip klasikinį, chrestomatinį, Lietuvių literatūros „Aukso fondo“ , bet scenai nepatogų kūrinį perteikti scenoje? Juolab, kad man pačiam įdomu dirbti su šiuolaikine medžiaga, neflirtuoti su buvusiu laiku. Vedė smalsumas, kiek ir kaip tokio tipo medžiaga gali būti reflektyvi ir įdomi esamu laiku.

Neturėjau noro kurti istorinį spektaklį: atvaizduoti, kaip to meto žmonės rengėsi, kalbėjo, judėjo, kokia buvo jų buitis. Tai  mano nuomone,  nėra teatro misija.

Pagrindinis mano tikslas, kad šitas spektaklis būtų reflektyvus, jaudinantis, atpažįstamas socialiniu ir etiniu, netgi valstybiniu aspektu.  Šiame spektaklyje perteikiami labai konkrečių žmonių likimai. Kiekvieno likimas sąlygojamas kitų žmonių poelgių. Jeigu mes veikiame destruktyviai, mūsų pabaiga destruktyvi, nejaučiame džiaugsmo laimės, inspiracijos ką nors kurti.

Šimonių tragedija įvyko dėl neaiškių įsitikinimų, tradicinio palikimo, baimės, žmonių atšiaurumo. Todėl labai svarbus yra bendrystės jausmas. Mylėti yra menas. Mylėti ir atjausti – didelė vertybė. Dėl to reikia atsisakyti savo troškimų.

Apie gentį

Gentis – tai pirmapradis ir stiprus darinys. Spektaklyje kalbama apie konsolidaciją – šeimos, bendruomenės, valstybės vienybę

Iki pasimatymo GENTIES  premjeroje balandžio 12, 13, 16 d.

Gentis_spektakliui_20140329_0070

 Donato Stankevičiaus nuotr.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content