Nacionalinis Kauno dramos teatras

Juditos triumfas

  • Dviejų dalių barokinė opera

Didžioji scena

Trečioji paskaita supažindins su Gulago teatru (11 23 d.)

Festivalio „Nerk į teatrą” paskaitų apie teatrą ciklas tęsiasi. Antroji teatrologės I. Pukelytės paskaita, įvykusi lapkričio 14 d., laiko mašina nukėlė į tarpukario Kaune veikusio žydų teatro užkulisius. Knygą šia tema parašiusi autorė išsamiai pristatė net visame pasaulyje mažai ištyrinėtą fenomeną, stebinantį savo drąsumu, originaliomis idėjomis ir sąsajomis su šiandieniniu pasauliu. Pasirodo, kosmopolitiško žydų teatro dėka tarpukario Lietuvoje buvo galima pamatyti tai, kas vyksta visame pasaulyje, nes čia lankydavosi to meto pasaulio teatro žvaigždės. Taip pat net buvo sumanyta atvežti ir baletą iš Indijos…

 

 

Lapkričio 23 d. 18:30 val. vyks jau trečioji profesoriaus, filosofijos mokslų daktaro Gintauto Mažeikio paskaita „Didingumo paieškos Gulago teatre”. Vieta – Mažoji scena ( Laisvės al. 71). Įėjimas laisvas.

Jeigu galvoje šmėsteli labai mažai minčių, kas yra tas Gulago teatras, ateik ir susipažink su šiuo unikaliu teatriniu fenomenu Gintauto Mažeikio išskirtinėje paskaitoje apie sovietinį Gulago teatrą. Paskaitoje profesorius gvildens klausimus: kam sielų alinimo ir engiančio darbo sąlygomis reikėjo mąstyti ir jausti didingumą, grožį? Ir kuo skiriasi egzistencinis „šventasis menkumas“ nuo purvinojo dugno?  Kas yra negatyvus didingumas ir pozityvusis menkumas? Kodėl Gulaginis teatras taip ir netapo agitaciniu-sovietiniu ir kokios buvo jo egzistencinės, meninės funkcijos? Gulago teatras radikaliau nei Geto spektakliai nacizmo apsuptyje atsiliepė nuolatinei mirties, kankinimų ir viešo žeminimo kaimynystei, buvo radikalios dviprasmybės ir ironijos įvykis. Pranešimo metu didžiausias dėmesys bus skiriamas Solovkų lagerio teatrams CHLAM, „Kremliaus teatras“ (1923-1937) ir režisieriui Les Kubas, o taip pat Vorkutos (Vorkutlago) Dramos teatro operai (1943-1946) ir režisieriui  B. Mordvinovui. Paskaitos metu bus rodomos skaidrės ir artimos pagal analogiją spektaklių ir operų ištraukos (Gulaginiai spektakliai nebuvo filmuojami). Taip pat bus aptartas Gulago teatrų ratas Abezėje, Intoje, Vorkutoje.

Festivalį „Nerk į teatrą“ dalinai finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“

NKDT informacija

 

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content