Nacionalinis Kauno dramos teatras

Šią savaitę rodome

Šią savaitę rodome

Teatrui geriausia dovana – žiūrovai

Nacionalinis Kauno dramos teatras paskutinį metų mėnesį tradiciškai skendi darbų šurmulyje – prieš didžiąsias metų šventes spektaklių bilietai tirpsta vos pasirodę prekyboje, o norinčiųjų išvysti gausaus repertuaro „senbuvius” bei premjeras jau sunkiai besuskaičiuojama minia. Ir visgi teatras net šiuo aktyviu periodu negaili specialių pasiūlymų savo žiūrovams. Tam yra svarbi priežastis – gruodį teatras švenčia savo gimtadienį.

Prieš 92 metus gruodžio 19 d. duris atvėrė Kauno dramos teatras. Tuomet dar Dramos Vaidyklos parodytas spektaklis H. Sudermann „Joninės” (rež. J. Vaičkus) žymėjo profesionalaus teatro gimimą Lietuvoje. Dramos vaidykla netrukus virto Valstybės dramos teatru, o ilgainiui įgavo Kauno dramos teatro pavidalą. Per daugelį metų čia kūrė iškiliausi Lietuvos scenos menininkai, o jų spektakliai įsirėžė visos tautos atmintin. Sunku įvardinti visus apdovanojimus, kurie buvo pelnyti, suskaičiuoti spektaklius, išvardinti dramaturgų pavardes, kurių pjesės buvo statytos, apibūdinti milžinišką įnašą į teatro ir visos kultūros gyvenimą. Ši garbinga teatro istorija iki šiolei yra kuriama kasdieniniu darbu ir nuolatiniu siekiu tobulėti. Visada jaunas seniausias Lietuvos teatras – tai šiandieninio Kauno dramos teatro tikslas ir nuolatinė siekiamybė.

92-ąjį gimtadienį teatras pažymi ypatingai pakilia nuotaika. Šių metų spalio pradžioje po kelerius metus trukusios rekonstrukcijos buvo atverta Didžioji scena, per visus 2012 metus teatre gimė septynios skirtingos premjeros, toliau sėkmingai organizuotas edukacinis festivalis jaunimui „Nerk į teatrą”, o svarbiausia, jog oficialiai patvirtintas naujasis teatro statusas – iš valstybinio teatras tapo nacionaliniu.

Tačiau, kaip patys teatralai teigia, didžiausia dovana teatrui visgi yra žiūrovai. Šia proga Nacionalinis Kauno dramos teatras organizuoja jau tradicija tapusią „dovanų dieną” – gruodžio 19 d. visų teatro spektaklių ir renginių bilietai bus parduodami su 35 procentų nuolaida. 

Norintys išvengti spūsties prie teatro kasos, bilietus su nuolaida taip pat galės įsigyti „Tiketos” kasose bei internetu.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content