Nacionalinis Kauno dramos teatras

Teatro užkulisiai

Teatras onl1ne

Spektaklis LAIMINGI pagal F. von Schillerio pjesę „Klasta ir meilė“ (2009)

Jūsų dėmesiui – režisieriaus Artūro Areimos spektaklis „Laimingi“ pagal F. von Schillerio pjesę „Klasta ir meilė“.

Vienas pirmųjų režisieriaus Artūro Areimos spektaklių Nacionaliniame Kauno dramos teatre iš karto  susižėrė aukščiausias teatrines nominacijas ir apdovanojimus –  aktorė Toma Vaškevičiūtė už Luizės vaidmenį įvertinta Auksiniu scenos kryžiumi geriausios dramos aktorės kategorijoje, aktorė  Daiva Stubraitė už Ledi Milford vaidmenį nominuota Auksiniam scenos kryžiui geriausios antraplanio vaidmens atlikėjos kategorijoje. Taip pat Auksiniam scenos kryžiui nominuota ir spektaklio scenografijos ir kostiumų dailininkė Kotryna Daujotaitė.

Šioje režisieriaus interpretacijoje viena svarbiausių vertybių, išryškėjančių pjesėje – tai atsakomybė – už jausmą, parašytą ar ištartą žodį. Šis spektaklis – tai atsakas į sms’inės kartos atsainumą, teigia režisierius, pagrindine spektaklio temine ašimi pasirinkdamas meilės motyvą. A. Areima laikosi F. von Schillerio nuostatos, kuris meilę apibrėžė kaip aukščiausią žmogaus atsiskleidimą, kuris užbaigia jį kaip asmenybę. Žmogus be meilės negali būti laimingas, o laimingas negali būti nemylėdamas – tai spektaklio pagrindinė mintis.

Žvelgiant į pastaruosius režisieriaus darbus, šis – vienareikšmiškai kitoks A. Areimos  spektaklis…

Dviejų dalių spektaklis

Iš vokiečių kalbos vertė Teodoras Četrauskas

Režisierius – Artūras Areima

Scenografijos ir kostiumų dailininkė – Kotryna Daujotaitė

Vaidina: Tomas Rinkūnas, Toma Vaškevičiūtė, Egidijus Stancikas, Daiva Stubraitė, Ričardas Vitkaitis, Henrikas Savickis, Daiva Rudokaitė, Kęstutis Povilaitis, Vilija Grigaitytė

Premjera – 2009 m. gruodžio 18, 20 ir 30 d

Repertuaras

NKDT vasaros stovykla „NERK į teatrą“

Visas repertuaras

teatro užkulisiai

Teatras onl1ne

Teatro Rėmėjai

Kūrybinė
agentūra

Teatro
Spaustuvė

Teatro Partneriai

informacininiai rėmėjai

Skip to content