Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kultūros forumas

Lietuviškoji Antigonė

Didžioji scena

Veidas/Visage

  • Filosofo Emmanuelio Levino tekstai teatro scenoje

Didžioji scena

Teatro užkulisiai

Teatras onl1ne

Projektas „Teatras yra pastatas“

Teatro informacijos centras pristato projektą „Teatras yra ir pastatas“ ir kviečia pasinerti į virtualias multimedijines ekskursijas po Lietuvos miestų teatrus.

Naujas projektas „Teatras yra ir pastatas“ visuomenei pristato devynis teatro pastatus iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio. Pasirinkta pasakojimo forma – virtuali multimedijinė ekskursija, leidžianti panirti į pastato erdves ir istoriją per originalius pastatų kuratorių rašytus tekstus, istorinius archyvus ir brėžinius, šiuolaikines fotografijas, specialiai projektui pieštą grafinį dizainą, projekto komandos kurtus video įrašus. Devynis virtualius pasivaikščiojimus po teatrus papildo trys autoriniai tekstai, plačiau analizuojantys teatrui skirtų pastatų istoriją pasaulyje, lietuvišką kontekstą ir erdvės santykį su spektaklio kūrimu.

„Pasirinkome devynis teatrus penkiuose miestuose, kurie yra svarbūs šiuolaikinio teatro gyvenimui bei atspindi visą pusantro šimto metų Lietuvos teatro pastatų architektūros istorijos. Teatras, scenos menai savyje apjungia daug skirtingų meno žanrų – teatrą, šokį, muziką, dailę, literatūrą. Projektu „Teatras yra ir pastatas“ norime sužadinti smalsumą pačioms erdvėms, kuriose tas „teatras“ įvyksta, parodyti teatro įsčias, užkulisius iš vidaus, papasakoti kaip, kada ir kodėl šie išskirtiniai pastatai miesto audinyje atsirado ir kaip jiems sekėsi integruotis į bendrą miesto identitetą“, – sako projekto vadovė Agnė Biliūnaitė.

Projekto autoriai – Agnė Biliūnaite, Kostas Biliūnas ir Margarita Kaučikaitė. Kiekvieną teatrą su didžiausia meile ir smalsumu iščiupinėjo, išanalizavo ir pristato pastatų kuratoriai – Kostas Biliūnas (Vilniaus), Algimantas Grigas ir Paulius Tautvydas Laurinaitis (Kauno ir Klaipėdos), Lina Aleliūnaitė (Šiaulių ir Panevėžio), archyvų konsultantas Artūras Savko, o jų tekstinius pasakojimus vizualiai išplėtė režisierė Julija Juknaitė, operatorius Pijus Girdziušas, garso režisierius Dainius Veršulis, dizainerė Evelina Vasiliauskaitė, fotografas Martynas Plepys, internetinio puslapio kuratorė Vytaute Brazdylytė.

Apžiūrėti pastatus virtualiai galima čia:

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Parengta pagal TIC informaciją

Repertuaras

Lė-kiau-lė-kiau

Išparduota

Apie spektaklį

Lietuviškoji Antigonė

Lė-kiau-lė-kiau

Vasaros vapsvos gelia mus net lapkritį

Lė-kiau-lė-kiau

Peras Giuntas

G

Kreicerio sonata

G

Vasaros vapsvos gelia mus net lapkritį

Žydroji paukštė

Kauno pavasaris’72 | Kaunas 2022 programos dalis

Visas repertuaras

Teatras onl1ne

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content