Nacionalinis Kauno dramos teatras

Teatro užkulisiai

Teatras onl1ne

Knygos RŪTA STALILIŪNAITĖ: NEJAUGI TAI BUVO pristatymo renginys

Sausio 21 dieną 15 val. Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiojoje scenoje vyko  knygos apie legendinę šio teatro ir kino aktorę, Artistę Rūtą Staliliūnaitę „Nejaugi tai buvo: straipsniai, pokalbiai, laiškai“ pristatymas.

„Nejaugi tai buvo: straipsniai, pokalbiai, laiškai“ – pirma ir vienintelė iškilios teatro, kino ir televizijos aktorės Reginos Rūtos Staliliūnaitės (1938–2011) knyga, sudaryta po autorės mirties iš jos gausaus ir įvairaus rašytinio palikimo. Intelektualūs pasisakymai, įtaigūs straipsniai, apgalvoti interviu ir jautrūs laiškai, surinkti daiktan iš rankraščių ir spaudos bei parengti kvalifikuotos bibliotekininkės, autorinių teisių paveldėtojos Dainuolės Kazlauskienės, puslapis po puslapio tarsi grąžina gyveniman legendinę asmenybę, nutviekstą neeilinio talento, istorinių vaidmenų, pelnytos garbės ir pripažinimo. Leidinys gausiai iliustruotas retomis, daugumoje pirmą kartą skelbiamomis nuotraukomis. Ir ne tik. Tarsi knyga knygoje – pluoštas aktorės Rūtos Staliliūnaitės ir išeivijos poeto, dramaturgo, solisto Stasio Santvaro laiškų: subtilus, intriguojantis būsenų bei jausenų dialogas.

Renginyje dalyvavo knygos sudarytoja Dainuolė Kazlauskienė, knygos redaktorius Petras Palilionis,  poetas, rašytojas  Robertas Keturakis, Pašušvio mokyklos direktorė Romualda Šurkienė,  rašytojas, režisierius Vytautas V. Landsbergis, aktorės laiškus ir tekstus skaitė Liucija Zorūbaitė, Ramunė Skardžiūnaitė, Dainius Svobonas, Henrikas Savickis, Saulius Bagaliūnas, Egidijus Stancikas. Muzikinius kūrinius atliko Šviesė Čepliauskaitė.

Knygą išleido Kauno meno kūrėjų asociacija (2017), leidykla „Naujasis lankas“

 

Repertuaras

P

Snieguolė

Labas, Lape!

P

Snieguolė

P

Snieguolė

Panika

Visas repertuaras

Teatras onl1ne

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content