Nacionalinis Kauno dramos teatras

Juditos triumfas

  • Dviejų dalių barokinė opera

Didžioji scena

Teatro šviesų dailininkui Vladimirui Šerstabojevui – 60

Peržvelgus Nacionalinio Kauno dramos teatro repertuarą, sunku rasti spektaklį, prie kurio sukūrimo nebūtų prisidėjęs šviesų dailininkas Vladimiras Šerstabojevas, birželio 5-ąją švenčiantis gražų 60 metų jubiliejų.

Vladimiro Šerstabojevo darbo patirtis teatre apima beveik keturis dešimtmečius. Per šį laikotarpį jis sukaupė neįkainojamą patirtį, kuri yra stipri profesinė atrama bet kuriam režisieriui ir dovana bet kuriai kūrybinei komadai. Vladimiras Šerstabojevas sukūrė vaizdo dizainą beveik visiems repertuariniams NKDT spektakliams, taip pat bendradarbiavo ir iki šiol bendradarbiauja su daugeliu Lietuvos teatrų – šokio teatru „Aura“, Kauno valstybiniu muzikiniu teatru, Kauno valstybiniu lėlių teatru, žymiais teatro ir muzikos festivaliais (Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“, „Pažaislio muzikos festivalis“, Tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis ir kt.), koncertinėmis įstaigomis, kino studijomis, televizijos projektais.

Vladimiras Šerstabojevas – unikalios profesijos atstovas, kokių mūsų šalies teatro bendruomenėje yra vienetai. Be jo išmanymo, kūrybinės fantazijos ir pastangų nebūtų galima ne tik sukurti gero spektaklio, bet ir jo pamatyti. Jo kuriamų šviesų ir vaizdo instaliacijų dėka juoda scenos dėžė spektaklio metu virsta magiška erdve, turinčia spalvas, dimensijas, atmosferą. Jo kūryba seniai peržengia įprasto scenos apšvietimo funkciją, jis kuria vaizdo instaliacijas, kurios yra svarbus spektaklio komponentas, prisidedantis prie spektaklio dinamikos, estetikos, dramaturginės plėtotės. Scenoje jo sukurtas vaizdas gali būti ir tikroviškas, ir mistiškas, hipnotizuojantis, svaiginantis, bet niekada nebūna nuobodus.

Jubiliatas apdovanotas visa puokšte teatrinių prizų – Fortūnos diplomais ir statulėlėmis. Patys naujausi – Fortūnos statulėlė už šviesų ir vaizdo instaliacijų sukūrimą spektakliui „Žydroji paukštė“ ( rež. V. Martinaitis, 2018) ir šiemetinė Fortūnos statulėle kartu su šokio teatro „Aura“ kūrybine grupe už spektaklį „Sprendimas“.

Teatro bendruomenės vardu linkime šviečiančių kūrybos metų!

V. Šerstabojevą pasveikino ir Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, dėkodamas už  svarų indėlį į  kultūrą ir kūrybiškumą.

Fortūnos prizo laureatas (2018)

Šviesų paslaptys perduodamos jaunajai kartai „Nerk į teatrą“ (2019)

Donato Stankevičiaus nuotr.

Spektakliai:

„Žydroji paukštė“  (rež. V. Martinaitis )

„Gentis“ ( rež. A. Jankevičius)

„Natanas Išmintingasis “ (rež. G. Varnas)

Kūrybos epizodas. Su rež. G. Varnu besiruošiant  „Natano Išmintingojo“ premjerai 

Gimtadienio kava vadovo kabinete.  E. Stanciko nuotr.

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content