Nacionalinis Kauno dramos teatras

Teatro kubo seminaras pedagogams su Anne Graswinckel

Pažinti teatrą ir įvairius jo procesus galima pačiais įvairiausiais būdais – apsilankius spektaklyje, sudalyvavus edukacinėje programoje, pasivaikščiojus po užkulisius. Bet jeigu teatrą pažinti būtų galima mokykloje? Vienas pagrindinių Nacionalinio Kauno dramos teatro tikslų – edukuoti visuomenę, ugdyti vaikų ir jaunimo pilietiškumą, kūrybingumą ir saviraišką, todėl NKDT kartu su Kaunas 2022 inicijuoja edukacinį projektą „Teatro Kubas“, skirtą atskleisti ir ugdyti vaikų ir jaunimo kūrybinį potencialą bei gilinti jų žinias apie kultūros bei meno procesus.

Projekto tikslas sukurti edukacinę priemonę – TEATRO KUBUS, kurių turinys sudarytas iš teatre naudojamų priemonių: pjesių, bilietų, scenos techninių specifikacijų, dramaturgų bei režisierių naudojamos medžiagos ir kitų dalykų, susijusių su profesionaliuoju teatru ir atspindinčių spektaklio gimimo procesą. Dėžės bus dovanojamos mokykloms kaip edukacinė priemonė lietuvių kalbos, matematikos, dailės ir kitose pamokose.

Tik įsivaizduokite, su dėžėje esančią pjese, galima rengti skaitymus lyg tikrame teatre, atlikti teksto suvokimo užduotis, vaidinti scenas ir pan. Su scenografijos dėžute, galima kurti istoriją pagal matomą vaizdą, pasigaminus lėles vaidinti, o gal sukurti savo scenografiją. Daryti brėžinius, kad scenografijos elementai atgimtų tikroje scenoje, atlikti apskaičiavimus, kokie turėtų būti dekoracijų dydžiai, norint panaudoti juos spektaklio metu scenoje, žibintuvėlio, filtrų pagalba apšviesti scenografijos dėžutę ir pan. Pagal pateiktas bilietų pardavimo ar reklamos planavimo ataskaitas galima daryti prognozes, skaičiuoti pokyčius, numatyti bilietų kainas ir t.t. Teatras savyje talpina daugybę įdomių dalykų, kuriuos pasitelkus galima pamokas paversti gerokai įdomesnėmis.

Edukacinė priemonė bus skirta  1-8 klasių moksleiviams bei priešmokyklinukams.

Pirmasis TEATRO KUBO projekto etapas startuoja jau 2021 m. birželio 8-11 d. Anne Graswinckel (Nyderlandai) vedamomis kūrybinėmis dirbtuvėmis pedagogams. Anne Graswinckel – rašytoja,  teatro pedagogė, kultūros projektų vadovė. Seminaro metu Anne pristatys savo metodiką, kartu su pedagogais kūrybinių dirbtuvių metu parengs edukacinio teatro kubo priemones ir metodologiją, kurie papildys TEATRO KUBĄ. Projekto metu ketinama pagaminti 50 TEATRO KUBŲ, kurie pasieks Kauno miesto ir rajono mokyklas kartu su edukacine programa jau 2022 metais.

Registracija į dirbtuves ir daugiau informacijos: www.tiny.cc/TeatroKubas

Dirbtuvių grafikas:
• birželio 8 d. (antradienį) 17.00 – 20.00 val. – dirbtuvės teatro pedagogams, Nacionaliniame Kauno dramos teatre, Laisvės al.71, Kaunas
• birželio 9 d. (trečiadienį) 17.00 – 20.00 val. – dirbtuvės priešmokyklinukų ir 1-4 kl. pedagogams, Nacionaliniame Kauno dramos teatre, Laisvės al.71, Kaunas
• birželio 10 d. (ketvirtadienį) 17.00-20.00 val. – dirbtuvės 5-8 kl. pedagogams, Nacionaliniame Kauno dramos teatre, Laisvės al.71, Kaunas

Būtina išankstinė registracija. Likus porai dienų iki numatytų dirbtuvių gausite patvirtinantį laišką apie jūsų registraciją, su visa būtina informacija. Dirbtuvės vyks anglu kalba, su vertimu.

Po dirbtuvių bus išrašyti dalyvavimą patvirtinantys raštai.

Jūsų dėmesiui įvadinis Anne Graswinckel ir NKDT Edukacinės veiklos koordinatorės Ingos Samoškaitės pokalbis apie kūrybišką mokymąsi ir TEATRO KUBĄ.

Kaunas ir Kauno rajonas 2022-aisiais taps Europos kultūros sostine. Projektas įgyvendina 8 krypčių programą, kurios svarbi dalis – kultūros partnerysčių projektai, vystomi su 64 kultūros organizacijomis. „Kaunas 2022“ – tai judėjimas iš laikinosios sostinės šiuolaikinės link, vykdant projektus, skatinančius pokytį Kauno kultūros sektoriuje

NKDT informacija

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content