Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

Teatro kavinėje – tapytojos Ritos Rimšienės paroda POKALBIS

Nuo šių metų spalio 10 d. Nacionalinio Kauno dramos teatro kavinėje (Laisvės al. 71) veiks tapytojos Ritos Rimšienės personalinė paroda „Pokalbis“.

Tapytoja Rita Rimšienė gyvena ir kuria Kaune. Nuo 2008 m. yra surengusi 18 personalinių  parodų, taip pat aktyviai dalyvauja grupinėse parodose. Kamerinėje parodoje autorė pristato darbus „Kaukė“, „Pokalbis“ׅ, „Geltonskruostis“, „Rožinės svajonės“ ir kitus.

Parodos pavadinimas siejamas su vienu iš parodoje eksponuojamų paveikslų „Pokalbis“. Tai tarsi kvietimas dialogui, pokalbiui, diskusijai. Per koloristinius derinius ir kontrastus, abstrakčiąją stilistiką autorė savo darbuose pateikia filosofinę egzistencijos sampratą, ryškina savąjį pasaulio matymą. Tapytojos R. Rimšienės paveikslų kolekcijoje dinamiškai atsiskleidžia vaizduojamo pasaulio įvairovė, simbolika ir tam tikra ženklų bei dekoratyvių detalių visuma, ryškėjanti po ekspresyvių plokštumų potėpiais. Jos ekspresyvioje abstrakcijoje dominuoja stipri emocija ir  nuotaika. R. Rimšienės tapyboje dažnas transformuotas gamtos motyvas, virstantis abstrakcionistine spalvine niuansacija, formine aliuzija. Dažname pavadinime slypi skirtingos paveikslo sukūrimo istorijos, tema įgauna dinamiką ir pagreitį didelio formato drobėse, ekspresyvūs potėpiai, ryškios spalvos, koloristinės priešpriešos, niuansacijos ir sukuria paveikslo visumą ir intrigą.

Tapytojos Ritos Rimšienės kūryba iš kitų abstrakcionistų dailininkų išsiskiria abstraktaus pasakojimo apie pasaulį stilistine įvairove. Autorės kūrybai būdingos ekspresyvios plokštumos, kintanti ritmika, laužytos linijos ir formos, spalvinė įvairovė. Toks yra nuolat kintantis R. Rimšienės santykis su kasdien besikeičiančia pasaulio realybe.

Paroda veiks iki lapkričio 30 d.

Parodos rengėjai VšĮ „Gabrielės meno galerija“

Parodos kuratorė menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content