Nacionalinis Kauno dramos teatras

Šią savaitę rodome

Šią savaitę rodome

Teatro kavinėje – fotomenininko Giedriaus Liago paroda

Nacionalinio Kauno dramos teatro kavinėje veikia fotomenininko Giedriaus Liago kamerinė fotografijų paroda.  Giedrius Liagas gyvena ir kuria Kaune. 1984-1988 m. jis  lankė Arūno Kulikausko fotografijos studiją. 1988-1989 m. mokėsi Vilniaus fotografijos mokykloje.  Nuo 1989 m. yra  Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Dėstė fotografiją Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete ir Vytauto Didžiojo universitete. Menininkas yra surengęs nemažai personalinių parodų Lenkijoje, Latvijos fotografijos muziejuje, Rygoje, Anglijoje, Vokietijoje. G. Liago darbų yra  Lietuvos fotomenininkų sąjungoj, Lietuvos dailės muziejuje, Lietuvių dailės muziejuje Čikagoje, Metropoliteno muziejaus kolekcijose, taip pat Tokijuje, Japonijoje. Svarbiausiai autoriaus darbų ciklai: „Eksperimentas“ (1989), “Muitinės gatvės gyventojai” (1990), „Albumas“ (1995), “Porininko paieška“ (2005), „Šiapus anapus“ (2006) ir kt. Šioje parodoje  G. Liagas pristato dvi nedideles fotografijų serijas: “Šiapus anapus” ir “Pirmi metai po pasaulio pabaigos”.    

Fotografijų serijoje “Šiapus anapus” ryškinamas subtilus santykis su gamta. Kuriamoje jūrinėje abstrakcijoje ryškėja laivų kontūrai, atrodytų, kad ši dailėje ir fotografijoje itin dažna tema turėtų būti pateikiama tradiciškai. Tačiau autorius tapybiškai “išplukdo” vaizdą, kurdamas spalvinių niuansų kupiną simbolinį paveikslą. Spalviškai niuansuota emocija minėtame cikle asociatyvi, iš gamtinio fotografinio vaizdo pereinanti į simbolizuotą pasaulio vaizdinį. Cikle “Pirmi metai po pasaulio pabaigos” taip pat konkretybė (figūra, jos dalis)  tampa fotografijos kompozicijos dalimi, ne konkretybė, bet forma tampoa dažnos fotografijos pagrindu.

“Atrodo, kad Giedrius Liagas savo kūryboje atsuko laiką atgal 1963 metus, kai Kauno fotografai savo darbus konstravo pagal dailės kanonus, pakylėjo tuos pamirštus principus į aukštesnę pakopą, atitinkančią šios dienos postmodernizmo koncepcijas. G. Liago darbuose vyrauja forma, dažnai iš fotografijos dokumentavimo palikdama tik pėdsaką. Užkoduodamas turinį, G. Liagas priverčia žiūrovą žaisti jo sumanytą minties šifravimo žaidimą”. (A. Macijauskas).

G. Liago parodą galima pamatyti prieš spektaklius.  Paroda veiks iki kovo 20 d.

                                           Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content