Nacionalinis Kauno dramos teatras

Teatro gimtadieniui – spektaklio LAIMINGI įrašas

Gruodžio 19 dieną Nacionaliniam Kauno dramos teatrui sukanka 96 metai! Šia gražia proga Jūsų dėmesiui – režisieriaus Artūro Areimos spektaklis „Laimingi“ pagal Friedrich von Schillerio pjesę „Klasta ir meilė“.

Vienas pirmųjų režisieriaus Artūro Areimos spektaklių Nacionaliniame Kauno dramos teatre iš karto  susižėrė aukščiausias teatrines nominacijas ir apdovanojimus –  aktorė Toma Vaškevičiūtė už Luizės vaidmenį įvertinta Auksiniu scenos kryžiumi geriausios dramos aktorės kategorijoje, aktorė  Daiva Stubraitė už Ledi Milford vaidmenį nominuota Auksiniam scenos kryžiui geriausios antraplanio vaidmens atlikėjos kategorijoje. Taip pat Auksiniam scenos kryžiui nominuota ir spektaklio scenografijos bei kostiumų dailininkė Kotryna Daujotaitė.

Šioje režisieriaus interpretacijoje viena svarbiausių vertybių, išryškėjančių pjesėje – tai atsakomybė – už jausmą, parašytą ar ištartą žodį. Šis spektaklis – tai atsakas į sms’inės kartos atsainumą, teigia režisierius, pagrindine spektaklio temine ašimi pasirinkdamas meilės motyvą. A. Areima laikosi F. von Schillerio nuostatos, kuris meilę apibrėžė kaip aukščiausią žmogaus atsiskleidimą, kuris užbaigia jį kaip asmenybę. Žmogus be meilės negali būti laimingas, o laimingas negali būti nemylėdamas – tai spektaklio pagrindinė mintis.

Žvelgiant į pastaruosius režisieriaus darbus, šis – vienareikšmiškai kitoks A. Areimos  spektaklis…

Dviejų dalių spektaklis

Iš vokiečių kalbos vertė Teodoras Četrauskas

Režisierius – Artūras Areima

Scenografijos ir kostiumų dailininkė – Kotryna Daujotaitė

Vaidina: Tomas Rinkūnas, Toma Vaškevičiūtė, Egidijus Stancikas, Daiva Stubraitė, Ričardas Vitkaitis, Henrikas Savickis, Daiva Rudokaitė, Kęstutis Povilaitis, Vilija Grigaitytė

Premjera – 2009 m. gruodžio 18, 20 ir 30 d.

Giedriaus Bunevičiaus nuotr.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content