Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

Teatro gimtadieniui – net keturios premjeros!

Gruodis – ypatingas teatrui – gruodžio 19 dieną Nacionaliniam Kauno dramos teatrui sukanka 98 metai ir visą mėnesį viena po kitos rampų šviesą išvys net trys premjeros: „Būtybės“ (rež. Eglė Kižaitė), A. Landsbergio „Vėjas gluosniuose“  (rež. G. Padegimas), „Šventė“ pagal J. Grušo noveles (rež. Agnius Jankevičius).

Neatslūgus šventinei dvasiai, 2019 m. sausio 18 d. žiūrovus pasieks ir ketvirtoji, Euripido tragedijos motyvais sukurta premjera – „Trojietės“ (rež. Povilas Makauskas).

Apie kiekvieną premjerą plačiau:

Kotrynos Zylės knygos „Didžioji būtybių knyga“ motyvais

„Būtybės“

Muzikinis spektaklis vaikams nuo 5 m.

Rež. Eglė Kižaitė

Ar kąsdami raugintą agurką kada pagalvojote, jog tai rauginimo dievo Rūgučio darbas? Ar žinot, kad ežerą, kuriame vasarą maudotės, aštriu kirvuku išskaptavo Perkūnas? O virtuvėje, patogiai įsitaisiusi šalia dujinės viryklės, ugnies deivė Gabija saugo mus nuo gaisro?

Pasikedenę vešlius ūsus, keturi vėjai – Rytys, Vakaris, Vasaris ir Žiemys jus supažindins su senosiomis lietuvių mitologijos būtybėmis. Iš pirmo žvilgsnio būtybių pasaulis gali pasirodyti baugus. Bet tik tol, kol jo nepažįsti.

Spektaklis kuriamas kartu su „Vėjų teatru“.

Premjera – 2018 m. gruodžio 1, 2 ir 8 d.

Mažojoje scenoje

Bilietai

Algirdas Landsbergis

„Vėjas gluosniuose“

Dviejų dalių spektaklis

Rež. Gytis Padegimas

Po kelerių metų pertraukos režisierius Gytis Padegimas sugrįžta į Nacionalinį Kauno dramos teatrą su išeivijos rašytojo Algirdo Landsbergio pjese „Vėjas gluosniuose“. A. Landsbergis nagrinėja dvasinį konfliktą – kaip gyventi žmogui istorinių katastrofų akivaizdoje? Pjesės dialoguose išsaugota skaidri poetinė intonacija, būdinga lietuvių istorinėms dramoms, o veiksmas nukelia į XVI amžių, kur Livonijos pasienyje lietuvių-lenkų kariuomenė laukia mūšio su rusų armija dėl Livonijos krašto. Šventasis Kazimieras drauge su Angelu trumpam nusileidžia į žemę tyrinėti žmogaus ir jo žemiškojo gyvenimo, tačiau jų viešnagė užtrunka…

Premjera – 2018 m. gruodžio 7, 9 ir 23 d.

Ilgojoje salėje

Bilietai 

Juozo Grušo novelių motyvais

„Šventė“

Rež. Agnius Jankevičius

Režisierius Agnius Jankevičius, įkvėptas teatro publikai mažiau žinomų Juozo Grušo paradoksinių novelių, spektaklyje „Šventė“ pateikia savo provokuojančią versiją. Mažo miestelio mažų žmonių gyvenimas, paženklintas mažomis kaltėmis, tarsi inkvizicijos laužais, kuriuose per amžius dega nuteistieji už mūsų pačių klaidas, kurias pirmiausiai bandome paslėpti nuo savęs.

Premjera – 2018 m. gruodžio 19, 20, 22 d.

Rūtos salėje

Bilietai 

Euripido tragedijų motyvais

Trojietės

Dviejų dalių spektaklis

Rež. Povilas Makauskas

Spektaklio dramaturgiją sudaro Trojos karo priežasčių ir pasekmių jungtis, sukonstruota iš Euripido tragedijų „Ifigenija Aulidėje“ ir „Trojietės“. Taip pat naudojami M. Atwood „Penelopiada“ bei S. Aleksijevič „Karo veidas nemoteriškas“ fragmentai bei kita dokumentinė medžiaga. Dramaturgijos audinio kūrime dalyvauja ir aktoriai.

„Priklausau atkurtos nepriklausomybės laikotarpiu gimusiųjų kartai ir šiandien matau reikiamybę apmąstyti pacifizmo ir taikos idėjas. Europoje kylančio nacionalizmo ir radikalizmo pavojai traukia interpretuoti amžinai aktualius antikinius tekstus tarsi nerimo kupinus perspėjimus. Pagrindinė mūsų spektaklio tema – Karo auka. Ją noriu atskleisti žmogiškųjų tragedijų koliažu, analizuojančiu platų karinės tematikos spektrą:  karo absurdą, moters aukojimą, smurtą prieš moteris, žiaurumą, nacionalizmo pasekmes, patriarchato krizę, netekčių bei karo traumų temas“, – sako P. Makauskas.

Premjera – 2019 m. sausio 18, 19,  25 d.

Rūtos salėje

Bilietai

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content