Nacionalinis Kauno dramos teatras

Teatro direktoriui įteiktas Kauno Gaono Icchako Elchanano Spektoriaus II laipsnio medalis

Antradienį Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje Kauno žydų religinė bendruomenė kartu su Kauno rajono savivaldybe pakvietė į padėkos renginį „Micvot. Už gerus darbus“. Jame 28 žydų kultūrai nusipelnę asmenys ir organizacijos buvo apdovanoti Kauno Gaono Icchako Elchanano Spektoriaus ir Vilniaus Gaono Elijahu Ben Salomono Zalmano medaliais.

Kauno žydų religinės bendruomenės vadovo Maušos Bairako teigimu, Talmude žodis „micvot“ reiškia gerą darbą, kuriuo reikia pasidžiaugti, o jį atlikusį asmenį pagirti ir apdovanoti.

„Susidomėjimas Lietuvos žydų kultūra didėja. Valstybės institucijos, savivaldybės ir pavieniai asmenys deda daug pastangų, siekdami įprasminti žydų istorines vietas ir išsaugoti paveldą, todėl tai tik pradžia – mes nenustosime dėkoti ir ateityje“, – kalbėjo M. Bairakas.

Kauno Gaono rabino I ir II laipsnio medaliai buvo išleisti 200-ųjų šio išminčiaus gimimo metinių proga. Ant paauksuotų ir pasidabruotų medalių pavaizduotas dailininko Kęstučio Milkevičiaus nupieštas rabino I. E.Spektoriaus atvaizdas, jidiš kalba užrašytas jo vardas su parašu.

Atminimo medaliais už nuopelnus žydų kultūrai buvo apdovanota LR Vyriausybės patarėja, paveldosaugininkė Diana Varnaitė, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovas Ronaldas Račinskas,  festivalio „Kaunas Jazz“ sumanytojas Jonas Jučas, architektė Violeta Beigienė, verslininkas Valensas Glinskis, advokatė Ina Kurauskienė, žydų kultūros tyrinėtojos Asia Gutermanaitė ir Inga Stepukonienė, aktorius Egidijus Stancikas, Kultūros paveldo departamentas, Kultūros infrastruktūros centras, kiti asmenys ir organizacijos.

Teatro generalinis direktorius pagerbtas už žydų tradicijų puoselėjimą ir švietimą. E. Stancikas jau trylika metų atlieka žydų kilmės lenkų rašytojo ir gydytojo Janušo Korčako vaidmenį spektaklyje „Liūdnas Dievas“ (rež. I. Paliulytė). Šis kūrinys supažindina jaunąją teatro auditoriją su holokaustu, teatro vadovo iniciatyva jis rodytas ir iš Izraelio atvykusiems jaunuoliams.

Parengta pagal Edmundo Mališausko tekstą

Plačiau apie renginį

Autoriaus nuotraukos

Mauša Bairakas ir Egidijus Stancikas

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content