Nacionalinis Kauno dramos teatras

Paroda

Teatro diena pasitikta ieškant dingusios Teatrolos

Nacionalinis Kauno dramos teatras Tarptautinės teatro dienos išvakares pažymėjo iš tiesų ypatingai. Teatro kūrėjai ir žiūrovai stebėjo unikalų ir nepakartojamą, specialiai didžiajai teatralų šventei skirtą renginį „Teatrola“, kurio autorius – jaunosios kartos režisierius, šių metų „Auksinio scenos kryžiaus“ nominantas Artūras Areima.

299182_2878877508781_862712212_n Donato Stankevičiaus nuotr.

 

„Žmonės dažnai klausia, kas yra Teatrola? Ir aš jiems atsakau, kad tai ne šlovės spinduliai, ekstazė arba kaifas. Tai yra kur kas daugiau, nes Teatrola trokšta visko“, – šiais mįslingais žodžiais Teatro kūrėjams ir žiūrovams tą vakarą priminta esminė tiesa – teatro gyvavimui neužtenka tik prožektorių šviesų, scenos, kostiumų, gražiai nugrimuotų aktorių. Scenos meno kūrimo stebuklui būtina išskirtinė, niekaip neapčiuopiama, bet kažkur greta esanti Teatro dvasia. Tik kur jos ieškoti? Ar įmanoma ją rasti?

 

Atsakymų į šiuos klausimus ėmėsi ieškoti Vadas (jį įkūnijo tikrasis teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas), kuris skyrė Plėšikams (tiems patiems režisieriaus Artūro Areimos „Plėšikams“ pagal F. Schiller) užduotį – surasti Teatrolą. Neįprasta užduotis, ieškant to, kas nepažįstama ir miglotai suvokiama, herojus vedė pirmojo profesionalaus teatro istorijos keliais. Čia peržvelgtas ir autentiškas, tikromis patirtimis alsuojantis teatro archyvas, prisimintos pastarosios premjeros, svarbiausi įvykiai, išnarstyti Teatro vidiniai koridoriai. Ir visa tai tik su šypsena, saviironija ir begaline meile Teatrui.

 

Renginį vainikavo jau NKDT tradicija tapusių česnakų įteikimas Teatro kolektyvo nariams už netikėtumus ir smagius akibrokštus bei savųjų aktorių pagerbimas. Jaunoji aktorė Inga Mikutavičiūtė buvo apdovanota už didžiausią per pastaruosius metus sukurtą vaidmenų kiekį, o Dainius Svobonas – už neabejotinai ryškiausią šio sezono vaidmenį – Antaną Garšvą spektaklyje „Balta drobulė“ (rež. Jonas Jurašas).

 

Tuo tarpu šiandien, Tarptautinę Teatro dieną, laikome tvirtai suspaudę kumščius už mūsų „Auksinių scenos kryžių“ nominantus: režisierių Artūrą Areimą, scenografą Gintarą Makarevičių, aktorius Dainių Svoboną, Saulių Čiučelį, Tomą Rinkūną ir visus „Baltos drobulės“ kūrėjus.

 

Švęskime visi drauge mūsų sunkaus kūrybinio darbo ir bendrystės vaisius prie televizoriaus ekranų stebėdami Lietuvos teatro apdovanojimų iškilmių ceremoniją, kurią kovo 27 d. 19 val. tiesiogiai transliuos LRT „Kultūra“.

 

SU TARPTAUTINE TEATRO DIENA, MIELIEJI!

teatro diena

Akimirkos iš renginio (Donato Stankevičiaus nuotr.)

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content