Nacionalinis Kauno dramos teatras

Teatro atstovai kaupia žinias apie įtraukiantį teatrą („Theater of the Participant“) susitikime Vengrijoje

Sausio 28 d-vasario 1 d. Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas kartu su pavaduotoja rinkodarai Agne Buroviene bei „Labaiteatras“ režisiere ir aktore Agne Sunklodaite dalyvauja Budapešte (Vengrija) vykstančiame interaktyvaus ir įtraukiančio teatro „Theater of the Participant“ kūrėjų susitikime.

Jame dalyvauja „Kompani13“ (Norvegija), „Bird and Bat“ (Islandija), „Teater Allena“ (Švedija), Nacionalinis Kauno dramos teatras (Lietuva) ir renginio šeimininkai – Kava Drama (Káva Kulturális Műhely, Vengrija). Minėtų šalių atstovai rugpjūčio pabaigoje buvo susitikę Kaune, tuomet prie didėjančios metodo sekėjų šeimos prisijungė Nacionalinis Kauno dramos teatras.

Kava Drama kūrėjai yra metodo „Theater of the Participant“ pionieriai ir skleidėjai. Jo esmė – interaktyvumas ir publikos įtraukimas į veiksmą, sprendžiant spektaklyje analizuojamą temą ar socialinę problemą, ribos tarp žiūrovo ir aktoriaus nebuvimas. Be estetinio ugdymo, kūrėjai taip pat siekia plėtoti demokratinį požiūrį, tirti mikro ir makro socialines ir etines moralines problemas per teatro formas. Šia metodika sukurtuose  naudojama technika, kuri skatina auditoriją dalyvauti, kontroliuoti įvykius ir sukurti savo ryšį su iškelta problema.

Savaitės trukmės susitikime dalyviai stebi spektaklius, dalyvauja aptarimuose, susitikimuose. „Labai įdomu perimti eksperimentinę vengrų patirtį. Programoje rodomi spektakliai, skirti vaikams ir jaunimui, iš pirmo žvilgsnio paprasti, kalba apie kasdieniškas situacijas, tačiau kartu juose keliami stiprūs moraliniai klausimai: atsakomybė, gyvenimas ne pilnoje šeimoje, tradicijų svarba. Tai yra labai paveiku “, –  įspūdžiais dalinosi Agnė Burovienė.

Penkias šalis vienijančio projekto tikslas – suburti trupių ir teatrų, dirbančių pagal „Theatre of the Participant“ metodiką, tinklą ir kelių metų bėgyje dalintis interaktyvumo būdais ir patirtimi, ieškoti naujų ir efektyvių publikos įtraukimo priemonių, kurti bendrus meninius, edukacinius projektus.

Šiuo metodu sukurtų spektaklių bus galima pamatyti Nacionaliniame Kauno dramos teatre kovo 12-16 d. tarptautiniame festivalyje NERK Į TEATRĄ 2019. Norvegų trupė „Kompani13“ atveš du spektaklius  jauniesiems žiūrovams: vienos dalies spektaklį be žodžių „Plūduriuoki“ (Float) nuo 4 metų ir interaktyvų spektaklį anglų kalba „Romeo ir Džiuljeta“ (Romeo&Juliet), skirtą 13-17 m. jaunuoliams. Šio pastatymo režisierius „Teater Allena“ įkūrėjas Lasse Åkerlund. Dar festivalio publika pamatys Airių trupės pastatymą –  oro akrobatikos spektaklį  be žodžių žiūrovams nuo 18 mėn. iki 7 metų „Skrajojančios plunksnelės“ (Strange Feathers). Jis sukurtas bendradarbiaujant su Islandijos trupe  „Bird and Bat“.

Plačiau apie projektą ir partnerius  šiame puslapyje.

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content