Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Teatro aktorė Ugnė Žirgulė dalyvavo tarptautiniuose garsinio vaizdavimo mokymuose

Džiaugiamės, kad teatro prieinamumas skirtingų poreikių žiūrovams stiprėja – teatro aktorė Ugnė Žirgulė dalyvavo dvejuose tarptautiniuose garsinio vaizdavimo ir subtitravimo  mokymuose bei įgijo pažymėjimą.

Kauno įvairių tautų kultūrų centras įgyvendino ES „Erasmus+” programos tarptautinį projektą „Audio description against exclusion”, kurio koordinatoriai –  Centrum Kultury Wrocław-Zachód (Vroclavas, Lenkija).

Projekte dalyvavo Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Kipro, Rumunijos kultūros ir meno atstovai. Kiekvienoje šalyje dalyviai plėtė meno prieinamumo (regos ir klausos negalią turintiems žmonėms) galimybes, būdus ir priemones. 2022 m. gegužės 8 -14 d. mokymai „Audiodescription in theater performances“ vyko edukaciniame teatro centre „Replika“ (Bukareštas, Rumunija) , o  2022 m. birželio 7 – 11 d. „Audio description against exclusion“ tarptautiniuose mokymuose Limasolyje, Kipre.

„Su garsiniu vaizdavimu susipažinau 2021 m. rugsėjo mėnesį, pristatydama spektaklį „Panika“ neregiams. Todėl džiaugiausi galimybe praplėsti žinias, dalyvaujant tarptautiniuose projektuose ir mokymuose. Buvo labai įdomu ir vertinga dalintis teatrine patirtimi, atlikti įvairius aktorinius trenažus bei stipriau įsigyventi ir pajausti aklųjų žmonių poreikius lankant spektaklius,“ – reziumavo Ugnė Žirgulė.

NKDT bent vieną spektaklį per sezoną pritaiko akliesiems ir silpnaregiams, pasirengimo procesas trunka apie 2 mėnesius. Jau parodyti  6 spektakliai, patirtimi dalinamasi su kolegomis iš kitų teatrų.

NKDT ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos informacija

Mokymo epizodas Kipre. Iš kairės į dešinę: Vilniaus universiteto Kauno fakulteto (VU KnF) Kalbų, literatūros ir vertimo studijų instituto docentė dr. Laura Niedzviegienė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Kultūros ir meno projektų vadovė Lina Puodžiūnė ir aktorė Ugnė Žirgulė.

Praktikos akimirka

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content