Nacionalinis Kauno dramos teatras

Teatre lankėsi svečiai iš Kinijos teatro asociacijos

Balandžio 12, 13 dienomis Nacionaliniame Kauno dramos teatre lankėsi Kinijos teatro asociacijos delegacija. Kelionės tikslu seniausią Lietuvos teatrą pasirinkę svečiai stebėjo G. Varno režisuotą spektaklį „Getas“ bei domėjosi teatro kūrybine veikla ir galimomis partnerystėmis.

Į Kauną atvyko Kinijos teatro asociacijos vadovai: generalinė sekretorė Gu Liqun, viceprezidentas ir Šanchajaus scenarijaus kūrimo centro direktorius ir dramaturgas Luo Huaizhen, viceprezidentas ir Fudziano Žmonių meno teatro meno vadovas Chen Dalian ir tarptautinių projektų vadybininkas, teatro asociacijos atstovas Wang Ling. Kūrybinis dialogas su Kinijos Teatro asociacija užsimezgė praėjusių metų birželio 10-14 dienomis, kuomet generalinis direktorius Egidijus Stancikas lankėsi Čengdu mieste Kinijoje vykusiame II Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos menų bendradarbiavimo forume (2nd China – CEEC 16+1 Arts Cooperation Forum).

Nors apie 80 proc. teatrų Kinijoje yra tradicinio žanro, o valstybės dotacijomis remiami teatrai privalo sukurti pageidaujamus spektaklius, tačiau paskutiniais dešimtmečiais Vakarietiško teatro įtaka itin jaučiama – teatruose statomi Antono Čechovo, Viljamo Šekspyro kūriniai, daugėja festivalių, pristatančių Europos teatro panoramą. Žinia, Lietuvos teatralai juose gana dažni svečiai.

Pasak svečių, Kinija – didelė teatro šalis. Tradicinių žanro teatrų – tūkstančiai. Itin populiarus žanras – Xiqu. Dramaturgas Luo Huaizhen rašo scenarijus būtent šio žanro pastatymams. „Xiqu primena muzikinį teatrą. Spektakliai labai poetiški, juose daug šokama dainuoja, naudojama akrobatika. Finale – gilus moralas“, – pasakojo svečias, pripažindamas, kad jau atsiranda dramaturgų rašančių ir apie šiandieninį Kinijos gyvenimą.

Vien Šanchajuje veikia apie 18 Nacionalinio Kauno dramos dydžio teatrų. Spalio-lapkričio mėnesiais mieste vyksta Šanchajaus tarptautinis menų festivalis, sukviečiantis daug atlikėjų iš skirtingų pasaulio šalių. Festivalio metu lankytojai gali žiūrėti įvairius muzikos, šokio ir dramos spektaklius, dalyvauti kultūros ir meno parodose bei meno mugėse. Taip pat vyksta vietinio miesto, provincijos, rajono ar užsienio šalies ar regiono išskirtinės kultūros pristatymai. Delegacijos nariai oficialiai pakvietė tolimesniam dialogui dėl NKDT dalyvavimo šiame festivalyje.

Vienas iš iškiliausių šių dienų režisierių Kinijoje Chen Dalian akcentavo kūrybinius mainus tarp gimtojo teatro ir Kauno. Jis daugiausiai stato vizualius simbolinius ir metaforinius dramos spektaklius, kuria scenografiją. Menininkas taip pat yra bendradarbiavę su Taivanio, Kubos, Egipto teatrais. Į Nacionalinį Kauno dramos teatrą jis atvežė pluoštą savo spektaklių įrašų.

Svečius domino NKDT veiklos modelis, finansavimo galimybės, repertuaras ir trupė. Svečiams didelį įspūdį paliko matytas spektaklis „Getas“ pagal J. Sobol pjesę – sujaudinti siužeto, svečiai negailėjo komplimentų aktorių vaidybai.

Per neilgą vizitą Lietuvoje delegaciją spėjo pažinti ir kultūrinį šalies lobyną – susipažino su M. K. Čiurlionio asmenybe ir kūryba, aplankė Kryžių kalno ansamblį.

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija ir nuotraukos

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content