Nacionalinis Kauno dramos teatras

Teatre lankėsi režisierius Jaša Koceli iš Slovėnijos

Vasario 22-25 d.  direktoriaus E. Stanciko kvietimu teatre lankėsi jaunas perspektyvus režisierius iš Slovėnijos Jaša Koceli. Menininko vizitas į Kauną sutapo su jo pirmąja viešnage Lietuvoje. „Tai nereiškia, kad aš nebuvau girdėjęs apie jūsų šalį – gyvenu Liublianoje ir puikia žinau „Žalgirį“ bei trenerį Šarūną Jasikevičių (juokiasi). Liubliana ir Kaunas – panašaus dydžio miestai ir mane labai maloniai nustebino, kad be Nacionalinio Kauno dramos teatro čia yra muzikinis, kamerinis, lėlių ir netgi modernaus šokio teatras. O per Kaune praleistą laiką pamačiau ne vieną dramos spektaklį. Iki to buvau matęs tik O. Koršunovo spektaklius festivalyje“, – įspūdžiais dalinosi Jaša Koceli.

Režisierius matė skirtingo žanro spektaklius: „Anderseno gatvė“, „Trojietės“, „Natanas Išmintingasis“ ir „Balta drobulė“. Režisierių ypač domino Povilo Makausko režisuotas spektaklis „Trojietės“, nes 2018 m. gruodį jis pastatė šią Euripido pjesę Nacionaliniame Slovėnijos Nova Gorica teatre. „Sunku ir turbūt neverta jų lyginti, juolab, kad jūsų režisierius jungė keletą tekstų. „Trojietės“ – viena sudėtingiausių pjesių, nes visas siužetas nuo pirmo iki paskutinio sakinio yra persunktas tragedijomis. Savo pastatyme naudojau muziką ir judesį, o tai, mano nuomone, suteikė kitokio paveikumo nei žodžiai. Šiuo metu esu įsimylėjęs antikines graikų dramas. Kažkada teko gyventi Graikijoje ir mane labai paveikė jų istorinis ir meno palikimas. Šių metų gegužę vykstame į Kiprą, tarptautinį graikų dramos festivalį, ir „Trojietes“ rodysime Romos teatre netoli jūros. Viena mano svajonių – suvaidinti graikų pjesę antikiniame teatre, išsipildys“, – sakė svečias.

Jaša Koceli yra baigęs sociologijos ir teatro režisūros studijas Liublianos universitete. Per penkerius metus pastatė 13 spektaklių skirtinguose šalies teatruose. Spektakliuose naudoja tekstų adaptacijas, yra parašęs porą autorinių pjesių. „Man svarbus vizualumas, preciziška šviesa. Bet taip pat svarbi aktorių vaidyba. Mane pakerėjo jūsų teatro mokyklėlės auklėtiniai, vaidinantys spektakliuose. Kai „Anderseno gatvėje“ pasirodė vienas vaikas, pamaniau, kad žavinga, po to jų buvo jau keli, o paskui – visas būrys. Ir tokie profesionalai! Pas mus nieko panašaus nėra“, – žavėjosi J. Koceli.

2020 m. režisierius ketina sugrįžti į Nacionalinį Kauno dramos teatrą ir publikai pristatyti savo pastatymą su trupės aktoriais.

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija

Nuotraukos Mankica Kranjec

 

„Trojietės“. Rež. J. Koceli. 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content