Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Teatre dviguba šventė: gimtadienis ir kūrėjų pagerbimo vakaras

Gruodžio 19-ąją Nacionalinis Kauno dramos teatras, minėdamas 101-ąją įkūrimo sukaktį, surengė gerumo ir padėkos vakarą – padėkos ženklu „Auksine Teatro Rūtos Šakele“ pagerbė meno idėjai atsidavusius kūrėjus. Šventinę nuotaiką pratęsė maestro Petro Geniušo koncertas fortepijonui.

Pirmasis Didžiojoje scenoje susirinkusius svečius pasveikino teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas. Ant scenos eksponuojama originali pirmojo vaidinimo „Joninės“ (1920 12 19 ) afiša priminė, kiek dešimtmečių nutekėjo, bet niekas nepamiršta.

Teatro vadovas akcentavo, kad žengiant į naują šimtmetį, gimsta nauja tradicija kartu su teatro mecenatu, įmonių grupe „SDG“ ir Lietuvos teatro sąjunga kasmet pagerbti labiausiai nusipelniusius teatro darbuotojus bei kūrėjus, savo kasdieniu darbu liudijančius atsidavimą teatro menui.

Susirinkusiuosius sveikino Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys, akcentuodamas, kad padėkos apdovanojimų, kurie teikiami už žiūrovams kuriamą dvasinę šventę, negali būti per daug ir tokios iniciatyvos yra sveikintinos. Kunigas ir NKDT teatro Meno tarybos narys Artūras Kazlauskas savo prasmingomis įžvalgomis atkreipė dėmesį į vertybių svarbą bei mokėjimą priimti pamokas.

Naujasis padėkos ženklas teatralams simbolizuoja verslo ir kultūros suartėjimą, – jo mecenatai įmonių grupės „SDG“ (Saugaus darbo garantas) vadovai Rūta ir Eduardas Jasai, prieš porą metų rėmę spektaklio „Pirmeiviai“ sukūrimą, o dabar įsteigę auksinį ženklą ir piniginę (1500 €.) premiją. Savo sveikinimo kalboje Rūta Jasienė akcentavo: „Šis Padėkos ženklas yra skirtas visiems teatro darbuotojams. Dažnai atėję į teatrą nematome darbo tų, kurie nestovi scenoje. Matome aktorius, kompozitorius, režisierius, dramaturgus, kitus kūrėjus. Džiugu savo gerove pasidalinti su teatru, pagerbti jo žmones, kurie skleidžia idealizmą, kuria kitokią aplinką. Visi teatre dirbantys žmonės kuria stebuklą, kurį vadiname Teatru. Džiaugiamės būdami to dalimi.“

Garbingi padėkos ženklai „Auksinės Teatro Rūtos Šakelės“ ir premijos už gyvenimu paliudytą ištikimą tarnystę pašaukimui ir meno idėjai aidint salės ovacijoms įteiktos aktorei Reginai Varnaitei, režisieriui Jonui Jurašui, scenografijos ir kostiumų dailininkei Janinai Malinauskaitei, kompozitoriui Giedriui Kuprevičiui bei ilgamečiam pastatymų dalies vedėjui Edvardui Pesliakui.

Renginį vainikavo pianisto, virtuozo Petro Geniušo koncertas fortepijonui „Improvizacijos iš pasąmonės bibliotekų“. Po renginio svečiai bendravo Didžiosios scenos fojė, kurioje eksponuojama režisieriaus Jono Jurašo kūrybinį kelią apžvelgianti paroda „Jonas Jurašas. Būties kaina“. Joje – gausybė padėkos premijos laureatų kūrybos ženklų ir prisilietimo.

NKDT informacija

Donato Stankevičiaus nuotraukos

Kultūros ministras Simonas Kairys
Kunigas Artūras Kazlauskas
Mecenatė Rūta Jasienė
Dailininkė Janina Malinauskaitė
Pastatymų dalies vadovas E. Pesliakas
Kompozitorius Giedrius Kuprevičius
Mecenatas E. Jasas, ministras Simonas Kairys, kompozitorius G. Kuprevičius, teatro vadovas E. Stancikas
Maesto Petras Geniušas

Renginio nuotraukų galerija ČIA

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content