Nacionalinis Kauno dramos teatras

Teatro galerija 100: asmenybės kuria istoriją

Šių metų Nacionalinio Kauno dramos teatro sezono šūkis skelbia – „Asmenybės kuria istoriją“. Tačiau kaip šias asmenybes ištraukti iš įprastų istorijos rėmų – iš sakinių, datų, sąvokų sąstingio? Kaip joms grąžinti spalvas, erdves, kvapus, fizinę esatį, nuostabos jausmą ir aktualumą. Asmenybės, kūrusios profesionalaus teatro istoriją provokuojančia ir standartus laužančia režisūra, nepamirštamais vaidmenimis, vizualiai įspūdingomis ir subtiliai metaforiškomis scenografijomis, atgimsta kitų kūrėjų darbuose parodoje „Teatro galerija 100: asmenybės kuria istoriją“. Šiuolaikinių menininkų kūriniuose šių asmenybių indėlis į teatro istoriją įgauna naujas formas, o  praeities ir dabarties sankirtos kuria netikėtus ir neįprastus ryšius, interpretacijas.

Vienuolikos kūrinių parodoje jungiasi ir maišosi ne tik asmenybės, praeitis ir dabartis, bet ir  skirtingos medijos, meninės formos. Skulptūra, fotografija, keramika, stiklo ir instaliacijos menas pasakoja apie vieno, bet tokio pat įvairaus kaip ir šios medijos, profesionalaus teatro gimimą, kūrimąsi, šiandieninę brandą. Į teatro ir asmenybių pasaulį simboliškai įveda Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklių plakatų reprodukcijos ir menininko Vytenio Jako gatvės meno ir šviesos instaliacija „Teatrobromas“. Įžengus į teatro kiemą spektaklių kūrimo herojai (režisieriai Juozas Vaičkus, Jonas Jurašas, Vidas Bareikis, aktoriai Petras Kubertavičius, Rūta Staliliūnaitė, scenografė Janina Malinauskaitė ir kt.) atgimsta skirtingų disciplinų ir kartų menininkų Tado Vosyliaus, Alekso Andriuškevičiaus, Miglės Zdanavičiūtės, Milenos Pirštelienės, Valdos Verikaitės, Dainiaus Ščiukos, Tado Vincaičio Plūgo ir Karolio Grubio darbuose.

Neįprastą atmosferą kuria ir parodos erdvė – Nacionalinio Kauno dramos teatro vidinis kiemas. Apleisto teatro pastato languose įsikūręs keramikos ir stiklo menas, rūsiuose – smėlio ir vaizdo instaliacijos. Nepažintos, nepatirtos teatro kiemo erdvės – tarsi teatro užkulisiai. Jos kviečia ne tik pamatyti, bet ir patiems pajusti, patirti teatro dvasią, o gal (jei pasiseks) net nugirsti šiandienos teatrą kuriančių asmenybių pašnekesius tarp įtemptų darbų, repeticijų.

Paroda „Teatro galerija 100: asmenybės kuria istoriją“ pateikia alternatyvią profesionalaus teatro istorijos versiją: čia nėra chronologijos, linijinio pasakojimo, aiškaus naratyvo. Paroda – kaip pats teatras ir jo istorija – laisva, nevaržoma, neribojama taisyklių ir normų, o svarbiausia, visada atvira žiūrovo interpretacijoms, pokalbiui apie teatro praeitį, dabartį ir ateities formas.

Į pažintį su  teatro istoriją kūrusiomis asmenybėmis ir šiuolaikiniais menininkais kviečiame kartu su parodos audiogidu. Parodos kūrybinė komanda: VDU Meno kuratorystės programos ir VU Kūrybos komunikacijos programų studentės Milda Gineikaitė, Agnė Taliūtė, Deimantė Patumsytė, Julija Selezniova, Viltė Mykolaitytė, Nacionalinio Kauno dramos teatro meno vadovas Edgaras Klivis ir generalinio direktoriaus pavaduotoja rinkodarai Agnė Burovienė. Rengiant parodą, savo archyvais pasidalino Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Kauno apskrities viešosios bibliotekos senųjų ir retų spaudinių skyrius.  Parodos audiogidą ir maršruto žemėlapį rasite programėlėje walk15.

walk15 programėlė

Nacionalinis Kauno dramos teatras

TADAS VOSYLIUS Įsikūnijimas

VYTENIS JAKAS Teatrobromas

DONATAS STANKEVIČIUS To be continued

LEONAS STRIOGA J. Grušas

MIGLĖ ZDANAVIČIŪTĖ Hamletas

TADAS VINCAITIS-PLŪGAS Teatro pirmeiviai

TEATRO SIENLAIKRAŠTIS Oriri Artis Are

Teatras karikatūrose

VALDA VERIKAITĖ Teatro atspindžiai

Smėlio klavyrai

KAROLIS GRUBIS-DĖŽUTĖ Žurnalas „Nemunas“

DAINIUS ŠČIUKA O koks tu, kai nevaidini?

Repertuaras

G

Mes taip nesitarėm

EN

Getas

Pavojingi ryšiai

G

Šokio simfonija iš Šiaurės Jeruzalės

Lė-kiau-lė-kiau

Lė-kiau-lė-kiau

F

AURA 33| Maža tėvynė

Kiškis pabėgėlis

Vasaros vapsvos gelia mus net lapkritį

F

AURA 33 | H H H

Visas repertuaras

Teatras onl1ne

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content