Nacionalinis Kauno dramos teatras

Spektaklis „Pasaulio bamba“ dalyvauja interaktyvaus teatro jaunimui konferencijoje Norvegijoje

Nacionalinis Kauno dramos teatras įgyvendina tarptautinį kūrybinį skrydį – vyksta gastrolių į Norvegiją ir rugsėjo 30-spalio 2 dienoms dalyvauja tarptautinėje įtraukiančio teatro vaikams bei jaunimui konferencijoje „Join In“ Bergene. Tarptautinei publikai bus rodomas Agnės Sunklodaitės režisuotas spektaklis paaugliams „Pasaulio bamba“.

Pirmą kartą rengiamoje konferencijoje spektaklių programą papildys lektorių pranešimai, vyks kūrybinės dirbtuvės, diskusijos. Visi teatrų pranešimai bus transliuojami virtualiai, pranešėjai bendraus anglų kalba, o konferencijos programą galima rasti www.participateinyourlife.com. Teatro praktikai ir teoretikai palies esminius klausimus: ką meno patirtis duoda jaunimo auditorijai, kaip interaktyvumas ir aktyvus dalyvavimas teatre įtakoja naujas meno formas, ar auditorijos įtraukimas stimuliuoja stipresnius demokratinius procesus visuomenėje? Konferencijoje pranešimus skaitys teatro profesorė Lise Hovik, Agderio universiteto profesorius Kristian Nødtvedt Knudsen, teatro kritikė ir tyrėja Ine Therese Berg, režisierė Hilde Brinchmann, dramaturgas, teatro dėstytojas ir režisierius Chris Cooper ir „Kulturtanken“, Norvegijos Meno, kultūros ir švietimo departamento vyriausioji patarėja scenos menams Ragnhild Tronstad. Šią konferencijos dalį bus galima stebėti gyvai. Įsigijusiems bilietus, konferencijos programa bus pasiekiama iki 2021 m. spalio 10 d.

Interaktyvių festivalio spektaklių programoje dalyvauja Nacionalinis Kauno dramos teatras (Lietuva), Kompani:13 (Norvegija), „Bird and Bat“ (Islandija), Kava Kulturalis Muhely teatras (Vengrija), Tigerstadsteatret (Norvegija), „Eventyr i parken“ (Norvegija). Naujausios premjeros paaugliams „Pasaulio bamba“ aktoriai anglų kalba vaidins du spektaklius rugsėjo 30 dieną. Režisierės Agnės Sunklodaitės kūrinys analizuoja paauglių pasaulį, jų baimes ir žiaurumo prigimtį. Spektaklio metu, kurio siužeto pagrindą sudaro J. Goldingo romano „Musių valdovas“ linija ir jaunimo išpažintys, žiūrovai ne tik stebi spektaklio vyksmą, bet ir reiškia mintis, drauge su kitais ieško situacijų sprendimų. „Goldingas savo kūrinyje konstruoja mini visuomenę, kuri turi savo taisykles ir būtent toks visuomenės modelis buvo reikalingas kalbėtis su jaunais žmonėmis, kelti klausimus, kaip mums pavyksta vieniems su kitais susikalbėti, iš kur gimsta valdžios troškimas, noras smurtauti. Jauni žmonės neturi su kuo apie tai pasikalbėti, todėl spektaklio tikslas yra daugiau terapinis – interaktyviosios dalys yra skirtos tam, kad prakalbintume jauną žmogų. Iš patirties žinau, kad vaikai daug labiau linkę atsiverti aktoriams, kurie ką tik scenoje suvaidino atpažįstamus momentus, negu psichologams, kurie diskutuoja su jais po spektaklio. Pasirinkome tokią interaktyvaus teatro formą – spektaklio metu mes kalbamės su jaunimu. Prabyla ir nelinkę kalbėti apskritai. Žingsnis lig kalbančios ir susikalbančios visuomenės mums yra didelis laimėjimas“, – apie spektaklio tikslą kalba jo autorė A. Sunklodaitė.

Spektaklio scena. D. Stankevičiaus nuotrauka

Kaip gimė festivalis?

2018–2021 m. laikotarpiu penkios Europos teatro kompanijos ir teatrai (Norvegijos Kompani:13, Islandijos „Bird and Bat“, Vengrijos „Kava Kulturalis Muhely“, Lietuvos Nacionalinis Kauno dramos teatras, Švedijos Teater Alllena) įkūrė tinklą „Participate In Your Life“, kuriame diskutuojama, dalinamasi įtraukiančio teatro vaikams patirtimi. Tinklo kūrėjai per šį laikotarpį Budapešte, Reikjavike, Bergene ir Kaune keitėsi kūrybiniais metodais, dalinosi žiniomis, o šis bendradarbiavimas išaugo į Bergene organizuojamą konferenciją „Join In“. Be to, šios teatro krypties praktikų bendradarbiavimas 2022 m. išaugins tarptautinį projektą jaunimui „Babelio bokštas“, kurį išvysime rugpjūčio mėnesį Nacionaliniame Kauno dramos teatre ir Kauno rajone.

NKDT ir JOIN IN informacija

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content