Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Teatras pratęsė panaudos sutartį su VŠĮ „Mano teatras“

Gegužės 11 d. Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas ir prie teatro nuo 1999 m. veikiančios mokyklėlės „Mano teatras“ ( VŠĮ) viena iš įkūrėjų aktorė ir pedagogė Nijolė Lepeškaitė pasirašė panaudos sutartį dar penkeriems metams.

Apie teatro mokyklėlės prasmingą ir svarbią veiklą byloja mokyklėlės auklėtinių gausa ir bendri spektakliai su profesionaliais aktoriais, kurie sėkmingai gyvuoja NKDT repertuare. Taip pat prie NKDT veikianti mokyklėlė „Mano teatras“ atliepia vieną esminių seniausio profesionalaus teatro Lietuvoje veiklos prioritetų – edukacinę veiklą, kurios tikslu yra rengiamas kasmetinis festivalis vaikams ir jaunimui „Nerk į teatrą“. „Mokyklėlė vykdo labai kilnią misiją ugdant jaunąjį žiūrovą, padeda jam užmegzti ryšį su profesionaliu teatru. Tikiu, kad ateityje iš gražaus auklėtinio būrio išaugs ne vienas puikus aktorius, režisierius, dramaturgas ar kitos scenos meno profesijos kūrėjas“, – įsitikinęs Egidijus Stancikas.

Apie ugdymą teatro menu kalbama vis plačiau ir raiškiau. „Mano teatras“ vadovės aktorės  ir režisierės Inesos Paliulytės nuomone teatras yra kalbėjimo, bendravimo su visuomene metodas: „Teatras masina, formuoja, intriguoja, piktina, stebina, įtraukia į pokalbį, ignoruoja, yra visoks, kaip ir žiūrovas. Betgi egzistuoja sena kaip pasaulis tiesa – žiūrovą reikia jaukinti. Ne auklėti, moralizuoti, skiepyti vienokais ar kitokias nuostatas, o kalbėti, sąveikauti, konfliktuoti ir auginti. Auginti nuo mažens.“

NKDT rodomi šie kartu su mokyklėlė „Mano teatras“ pastatyti spektakliai:

„Astrida“ (2012);

„Anderseno gatvė“ (2005);

„Liūdnas Dievas“ (2008).

Naujienoje panaudota „Mano teatras“  nuotrauka, taip pat Donato Stankevičiaus nuotraukos.

Daugiau apie vaikų ugdymą teatro menu skaitykite žurnale „Žvirblių takas“ (20015 Nr. 2)

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content