Nacionalinis Kauno dramos teatras

Juditos triumfas

  • Dviejų dalių barokinė opera

Didžioji scena

Teatras pradeda istorinį šimtmečio sezoną premjera „Pirmeiviai“ ir paroda

Gyčio Padegimo režisuojama premjera paženklinta ypatingu laukimu – ji pirmoji po teatrą sukausčiusio karantino bei pirmoji vedanti į teatro šimtmetį – 2020 gruodžio 19 dieną teatrui sukanka 100 metų!

Generalinis teatro direktorius Egidijus Stancikas susirinkusiems šventinio vakaro svečiams kalbėjo: „Tos akimirkos laukėme nuo kovo mėnesio, kai durys priverstinai užsidarė. Durys užsidarė, bet širdys liko atviros ir plakė kūryba. Šiandien teatras atsiveria premjera „Pirmeiviai“. Tai Gyčio Padegimo surinkta istorinė medžiaga, jo paties surežisuota su jaunaisiais teatro aktoriais, kurių dėstytojai Algis Latėnas ir Vidas Bareikis šiandien yra tarp mūsų. Jaunieji aktoriai pradeda antrąjį savo sezoną ir Lietuvos teatro antrąjį šimtmetį. Pamatysite, kokie jie talentingi, gražūs, kupini idealizmo, kaip anuomet iš Peterburgo su režisieriumi Juozu Vaičkumi grįžę į Kauną ir sukūrę spektaklį. Šimtmečiui skirtam sezoną turime unikalią parodą ir dovaną, kuri lieka teatro žiūrovams ir teatro meno kūrėjams kaip ženklas, kad teatras pragyvens mus visus. Tai Vidmanto Vaitkevičiaus sukurta freska, kuri pasitiks teatro rūsyje, šalia mūsų kūrybinio potvynio matuoklio, prasidedančio nuo 1920 metų ir kilusio aukštyn iki 2020 m. Vidmanto Vaitkevičiaus darbus galima pamatyti įvairiausiuose privačiose kolekcijose nuo Niujorko iki Dubajaus, nuo Londono iki Maskvos ir Sankt Peterburgo. Jis gimęs ir augęs Kaune, bet jo darbai – tapyba, keramika, tekstilė keliauja visur. Vidmanto Vaitkevičiaus talentas yra unikalus ir universalus. Kai mes susitikome, jis pasakė: „Laikas palikti savo ženklus, aš noriu padovanoti išliekamą meno kūrinį. Taip gimė įspūdingo dydžio freskos idėja. Už jos įgyvendinimą esame dėkingi UAB „Gelsva“.

Dailininkas Vidmantas Vaitkevičius, pristatydamas parodą sakė: „Mintis tapyti freską kilo vasarą. Virusas uždarė į dirbtuves, o teatrui artėja 100 metų. Teatras, Kaunas. Kauną tapau jau daug metų, tris dešimtmečius. Kolekciją apie Kauną sudaro jau 50 darbų. Džiaugiuosi, kad bus dar vienas darbas“.

Kviesdamas į salę teatro vadovas tarė: „Šią premjerą Gytis Padegimas ir visa teatro kūrybinė bendruomenė dedikuoja kaip padėką tiems žmonės, kurie prieš 100 metų patikėjo savo idealais, neišsižadėjo jų. Spektaklis „Joninės“ buvo parodytas tik vieną kartą, bet nuo jo prasidėjo nesibaigianti Lietuvos teatro istorija. Šia premjera, kurios sukūrimą ženkliai parėmė teatro bičiuliai įmonių grupė SDG (Saugaus darbo garantas), dalinamės ir su mūsų broliais baltarusiais, Jankos Kupalos nacionalinio dramos teatro žmonėmis, kurie rugsėjo 14 dieną švenčia savo teatro šimtmetį. Teatro direktorius Pavelas Latuška išdrįso pasakyti „ne“ sistemai. Dėl to buvo pašalintas iš pareigų, o su juo pasitraukė ir teatro kolektyvas. Laisvė ir kūryba yra išties ta jėga, kuri per dainą atvedė mus į laisvę, ir tik dabar mes kaimynų akivaizdoje galime suvokti, kokią dovaną turime. Džiaukimės premjera, prisiliesdami prie istorijos, didžiuodamiesi, kokia didinga yra kultūros istorija, kurios dalimi esame visi mes. Su premjera!“

Visos renginio nuotraukos

 

Mariaus Uldukio  nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content