Nacionalinis Kauno dramos teatras

Šią savaitę rodome

Šią savaitę rodome

TEATRAS ONL1NE – „Venecijos pirklys“

Gera žinia teatro mylėtojams – mūsų svetainėje dar vienas online spektaklis – W. Shakespeare „Venecijos pirklys“ ( 2003 m.).  Režisieriaus Jono Vaitkaus   darbas  – šiuolaikiška karalienės Elžbietos laikų teatro tradicijų interpretacija.  „Venecijos pirklyje” pagrindinius moterų – Porcijos ir Nerisos – vaidmenis atliko vyrai – aktoriai Arnoldas Jalianiauskas ir Dainius Valutis.  Žinia, kad renesanso laikų teatrui buvo įprasta, kad moteris vaidina berniukai.

Archyvinis spektaklis nominuotas ir įvertintas ne vienu  garbingu teatriniu apdovanojimu.  Šailoko vaidmens atlikėjas aktorius Liubomiras Laucevičius pelnė „Auksinį scenos kryžių“ už geriausią sezono pagrindinį vyro vaidmenį bei „Fortūną“ už geriausią vyro vaidmenį dramos spektaklyje Kaune.  Režisierius J. Vaitkus  įvertintas “Fortūnos” statulėlė už geriausią sezono dramos spektaklį Kaune bei nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“.

“Kauno dramos teatro spektaklis kviečia suklusti. Maža to, kad beveik nuo pradžios iki pabaigos laiko intrigos atomazgos spėlionių įtampą, bet dar ir įvelka ją į nespalvotą, grafinį scenovaizdžio rūbą. […] Apibrėždamas temą ir konfliktą, režisierius čia kaip niekad tikslus ir negailestingas. Tokio paties tikslumo jis reikalauja ir iš aktorių, randančių ir pabrėžiančių savo veikėjų elgesį bei manieras. Būtent jų manieros, judėjimo būdas, kalbėjimo intonacijos ir balso moduliacijos išskiria vyrus ir suteikia jiems nepakartojamo individualumo.”

Rasa Vasinauskaitė. “Esu su kauke, esu saugus” // 7 meno dienos, 2003 11 21

Spektaklio įrašą galima pasižiūrėti čia

Venecijos pirklys2

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content