Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Teatralams įteiktos FORTŪNŲ statulėlės ir diplomai

Kovo 21 d. klube „Haxan“ įvyko „Fortūnų“ įteikimo šventė. Apdovanojimų renginys pradėjo teatro savaitės renginių ciklą, kurio tema – alteracija (lot. alteratio – pak(e)itimas), kviečianti nelūkuriuoti kol nusišypsos fortūna, o švęsti pokytį, kuriuo esame mes patys.

Netradicinėje erdvėje vykusiame renginyje netrūko ir pagarbos ženklų Ukrainos žmonėms, kūrėjams – skambėjo aktorės D. Budinavičiūtės atliekama daina pagal ukrainiečių autorės L. Ukrainkos žodžius, o laureatai savo kalbose pabrėžė džiaugsmą už galimybę laisvai kurti laisvoje šalyje.

„Fortūnų“ komisija peržiūrėjo 20 skirtingų spektaklių. Komisiją sudarė muzikologė Beata Baublinskienė, teatrologės Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė, Ina Pukelytė, teatrologė Rūta Mažeikienė, skulptorius Danielius Sodeika.

Komisijos pirmininkė Rūta Mažeikienė

„Džiugu vertinti Kauno teatrų sezoną, sveikinti artėjančios tarptautinės Teatro dienos proga. Turiu pripažinti, kad pastaruosius du metus, kuomet mūsų kūrybą kaustė  pandemijos aplinkybės, nebuvo lengva rasti sveikinimo žodžius, bet negalėjau įsivaizduoti, kaip nelengva bus rasti sveikinimo žodžius, kuomet  Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, mus visu užklupo karas. Tiesą sakant, neradau sveikinimo žodžių, ieškojau ne jų, o atsakymų į klausimus: o kaip kurti, kaip dalintis ir džiaugtis kūryba, kaip švęsti gyvenimą ir švęsti teatrą, kai Ukrainoje yra ciniškai žudomi žmonės, sprogdinami namai, ligoninės, muziejai ir teatrai? Tikiu, kad juos jau radote. Man labai padėjo psichologės D. Gailienės žodžiai, kad karo akivaizdoje mes turime stengtis gyventi normalų gyvenimą, ginti savo kasdienybę, kariauti už savo normalumą. Šiame kare menas tampa svarbiu ir veiksmingu ginklu. Menas mums padeda kovoti su nerimu, su baime, su bejėgyste. Būtent menas, o ypatingai teatras, suteikia mums galimybę būti kartu, susitelkti, patirti bendrystę, simboliškai pasipriešinti griaunamajai karo jėgai. Būtent tokias sutelktumo kolektyvinio bendrumo pasipriešinimo jausmą patyriau pastarosiomis savaitėmis, žiūrėdama Kauno teatrų spektaklius. Todėl šiandiena man norisi jus pasveikinti, padėkoti ir paraginti toliau ginti savo kasdienybę, – kariaukime už gyvenimo normalumą, kurdami ir, o kartais, kaip šiandien, švęsdami. Su tarptautine Teatro diena!“, – į  susirinkusiuosius kreipėsi „Fortūnų“ komisijos pirmininkė, teatrologė Rūta Mažeikienė.

Komisija už sezono darbus skyrė 6 „Fortūnų“ statulėles ir 5 „Fortūnų“ diplomus be i vieną „Padėkos Fortūną“. Nacionalinio Kauno dramos teatro kūrėjai apdovanoti net 3  „Fortūnų“ statulėlėmis ir vienu diplomu.

FORTŪNOS DIPLOMAS – interaktyvaus spektaklio jaunimui „Pasaulio Bamba“ kūrybinei grupei (rež. A. Sunklodaitė)

FORTŪNA – aktoriui Dainiui Svobonui už Pero Giunto vaidmenį spektaklyje „Peras Giuntas“  (rež. C. Polgár).

FORTŪNA – spektaklio vaikams „Emilių Emilis“ kūrybinei grupei (rež. A. Gornatkevičius).

PADĖKOS FORTŪNA – aktorei Doloresai Kazragytei – už ilgametį indėlį į Kauno ir Lietuvos teatro meną.

Doloresa Kazragytė

Albino Liutkaus nuotraukos

NKDT informacija

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content