Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

Akimirkos iš tapybos ir skulptūros parodos „Kintančios stichijos“ atidarymo

Spalio 4 d. 17:30 val. atidaryta dviejų pajūrio autorių – tapytojų Edvardo Malinausko ir skulptorius Klaudijaus Pūdymo  darbų parodą „Kintančios stichijos“. Ši bendra paroda – unikali galimybė išvysti, kaip per menininkų viziją atskleidžiamas gamtos grožis – šalia gaivališkų jūrinių peizažų šliejasi dekoratyvinės skulptūros.

Paroda veikia Didžiosios scenos fojė, ją kviečiame apžiūrėti prieš spektaklius.

 

Akimirkos iš renginio:

 

Rido Beržausko nuotraukos

Parodos autoriai

Uostamiesčio skulptorius Klaudijus Pūdymas

Klaudijus Pūdymas gimė 1955 m. gegužės 13 d. Kaune, mokėsi J. Naujalio meno mokykloje, 1973–1979 m. studijavo skulptūrą Lietuvos valstybiniame dailės institute. Baigęs studijas, 1979–1983 m. dėstė Telšių taikomosios dailės technikume. Menininkas kuria portretus, dekoratyviąsias skulptūras, kamerinio-interjerinio tipo skulptūras iš bronzos, medžio bei kitų medžiagų. Nuo 1979 m. dalyvauja parodose, pleneruose. Vieni garsiausių darbų – skulptūros „Mūzos“, „Oratorius“, „Kaminkrėtys“ Klaipėdos dramos teatre, „Senamiesčio paštas“ Klaipėdos senamiestyje, „Saulės laikrodis“ Nidoje bei paminklas „Išplaukusiems ir negrįžusiems“ Smiltynėje. Jo kūrybai būdinga dinamika, atlikimo precizika, skulptūros pasižymi ne tik dekoratyvine raiška, bet ir turi svarbią prasmę. „Kūryboje patinka improvizuoti, kaip džiaze. Netgi iš trafaretinių dalykų padarau savaip“, –šiais žodžiais K. Pūdymas apibūdina savo kūrybą, o tai pagrindžia jo darbų originalumą. Daugybė autoriaus unikalių darbų puošia jaukias miesto erdves, galerijas, Dailės fondą, viešąsias įstaigas. K. Pūdymas dalyvauja parodose tiek Lietuvoje, tiek Prancūzijoje, kur pastatyta jo sukurta Oskaro Milašiaus skulptūra.

Tapytojas marinistas Edvardas Malinauskas

Edvardas Malinauskas gimė 1937 m. gegužės 24 d. Radviliškyje, bet po karo 1946 m. su tėvais persikėlė gyventi į uostamiestį, kur baigė K. Donelaičio vidurinę mokyklą (dabar – Vytauto Didžiojo gimnazija). 1957–1963 m. studijavo tapybą Vilniaus dailės institute (dabar Lietuvos dailės akademija), sėkmingai jas baigęs grįžo gyventi ir kurti į uostamiestį. 1963–1969 m. dirbo Klaipėdos kombinate „Dailė“, 1969 m. kartu su kolegomis įkūrė Klaipėdos vaikų dailės mokyklą ir buvo paskirtas jos direktoriumi. Šias pareigas ėjo 1969–1979 m., vėliau dirbo mokytoju. Parodose tapytojas dalyvauja nuo 1967 m., o nuo 2001 m. užsiima tik kūryba, už kurią yra pelnęs ne vieną apdovanojimą.

Bruožas, išskiriantis dailininką iš kitų – ypatingas dėmesys jūrinei tematikai, unikalių jūros vaizdų įamžinimas. Savo kūriniuose menininkas didelį dėmesį skiria detalėms – akmenims, tupinčioms žuvėdroms, švyturiui – kurios perteikia emociją, padeda kurti atmosferą. Šiuo metu E. Malinauskas yra žinomiausias Lietuvos marinistas, laikomas Klaipėdos dailės simboliu, gebančiu perteikti jūros didybę, nuotaikų, atspalvių, būsenų kaitą. E. Malinausko paveikslai puošia Lietuvos Respublikos Prezidentūrą, Vyriausybės rūmus, kitus visuomeninius interjerus. Dailininkas garsėja ne tik šalyje, bet ir už jos ribų – jis yra daugelio nacionalinių ir tarptautinių parodų dalyvis, o jo darbus yra įsigiję užsienio muziejai bei privačių kolekcijų savininkai.

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content