Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

„Tandem Cultural Capital“ partneriai lankėsi Kaune

Nacionalinis Kauno dramos teatras (NKDT) dalyvauja projekte „Tandem Cultural Capital“ – tarptautiniame buvusių ir būsimų Europos kultūros sostinių tarpusavio bendradarbiavimo projekte. Rugsėjo 21-24 d. Kaune ir NKDT teatre lankėsi abu Tandemo partneriai, kurie turėjo galimybę pažinti Kauną

Projekte dalyvauja šių šalių kultūros organizacijų atstovai: Leeuwarden 2018, Rijeka 2020, Galway 2020, Eleusis 2021, Novi Sad 2021, Esch 2022, Kaunas 2022, Veszprem 2023.

Pirmas minėtų šalių kultūros organizacijų atstovų susitikimas įvyko dar birželio mėnesį Rijekoje, kur pirmą kartą susitiko 28 organizacijų atstovai iš 8 skirtingų šalių. Tą kartą susitikimo pabaigoje buvo suformuotos grupės (tandemai iš dviejų ar trijų organizacijų), kurie siekia geriau pažinti savo grupės organizacijas bei plėtoti projektus. Nacionalinis Kauno dramos teatro edukacinių programų kuratorė Skaistė Jurėnė suformavo tandemą su Kroatijoje (Malinskoje) veikiančia organizacija „Udruga Termen Malinska“ ir Vengrijoje (Vespreme) veikiančia „SzeretFilm Stúdió“. Rugsėjo pradžioje NKDT atstovė lankėsi Malinska mieste Kroatijoje, kur susitiko su kitais organizacijos „Udruga Termen Malinska“ nariais, susipažino su vietiniais menininkais, bendruomenės įpročiais ir iššūkiais, gyvenimo būdu.

Rugsėjo 21-24 d. Kaune ir NKDT teatre lankėsi abu Tandemo partneriai: Sabina Barbiš ir Tamás Buvári, kurie turėjo galimybę pažinti Kauną (jiems tai buvo pirmas kartas Lietuvoje ir Kaune), čia esančia architektūrą, lankytinus objektus, susipažinti su NKDT teatro komanda, specifika ir užkulisiais, bei aplankyti Raudondvario dvarą ir Menų inkubatorių, susipažinti su Kulautuvos ir Kačerginės miesteliais, čia gyvenančiais žmonėmis, jų kasdienybe ir pasiekimais kultūrinėje veikloje.

Šis tandemas vysto bendro projekto idėją, kurios jungiamoji grandis – vanduo. Tai esminis elementas jungiantis visus tris miestus – saloje įsikūrusi Malinska miestą, dviejų upių santakos supamą Kauną ir šalia didžiausio vidurio Europos Balatono ežero pašonėje esantį Vespremą. Projekto metu planuojama kurti tarpdisciplininį performansą kurio kūrybinę komandą sudarys trijų šalių menininkai bei vietinė bendruomenė.

Lapkričio mėn. visi tandemai vėl susitiks Leuvardene, kur pristatys savo vizitų patirtis bei sukurtus projektus.

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content