Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

Svečių iš Kutaisio viešnagė: du spektakliai ir fotografijų paroda

Nuo spalio 12 dienos Nacionaliniame Kauno dramos teatre vieši Kutaisio miesto Lado Meskišvilio vardo teatro trupė. Spalio 13 dieną publikai buvo pristatytas pirmasis svečių spektaklis „Dupletas“, o spalio 15-osios vakarą laukia antrasis kūrybinis susitikimas – komedija „Tiesa“.

Spektaklio „Dupletas“ rodymą pagerbė Sakartvelo nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Levan Gvachliani, teatro bičiuliai iš skirtingų Sakartvelo vietų. Pirmą kartą Nacionaliniame Kauno dramos teatre viešinčio naujai paskirto Sakartvelo ambasadoriaus vizitas sutapo su pirmą kartą Lietuvoje ir Kaune besilankančios Kutaisio miesto teatro trupės gastrolėmis. Ir ambasadorius, ir abiejų teatrų vadovai – NKDT generalinis direktorius Egidijus Stancikas bei L. Meskišvilio teatro Meno vadovas ir režisierius Konstantine Abašidze – patikino, kad teatrų bičiulystė neblės, o bendradarbiavimas dar labiau stiprins Sakartvelo ir Lietuvos draugystę bei ryšį.

Šventinį vakarą publikai pristatyta ir staigmena – L. Meskišvilio teatro direktoriaus Sulkhano Gogolašvili personalinė fotografijų paroda „Gumbo“. „Nesu fotografas–profesionalas. Mėgstu fotografuoti kolegas teatre, grimo kambariuose, o kartais išeinu į miesto gatves. Fotografijose į jus žvelgia mūsų teatro žmonės, praeiviai, kai kur „pagautos“ akimirkos miestų gatvėse“, – kalbėjo parodos autorius. Iš tiesų, Sulkhano Gogolašvili fotografijos – tai ištisi pasakojimai, savotiškos emocinės žinutės, kurias gera skaityti.

Parodą galima pamatyti iki trečiadienio, spalio 16 d.

Prieš pakviečiant žiūrovus į Didžiąją scena, spektaklio režisierius Konstantine Abašidze pristatė autorinį darbą „Dupletas“. „Spektaklio junginį sudaro dvi pjesės – Vaclavo Havelo „Publika“ ir Haroldo Pinterio „Prieš kelionę“. Man teko pažinti gerbiamą V. Havelą ir jam buvo labai nuostabu, kad sumaniau jo pjesę sujungti su Pinterio pjese. Manau, kad jas jungia pasirinkimo ir kompromiso tema. Šis spektaklis – psichologinis, aktoriai kuria po keletą skirtingų personažų. Tad, žinodamas, kad Lietuvoje psichologinis teatras yra mėgiamas, viliuosi, jog šis spektaklis bus suprastas“, – sakė K. Abašidze.

Iš tiesų, žiūrovai turėjo galimybę pasinerti į didelės emocinės partitūros veiksmą. Gausios ovacijos skambėjo aktorių trio: Eliza Suladze, Davit Roinišvili, Zviad Svanadze ir visai kūrybinei komandai.

Kitą svečių spektaklį galima pamatyti spalio 15 d. 18 val. Tai – prancūzo dramaturgo Floriano Zellerio vienos dalies komedijaTiesa“ (režisierius Giorgi Shalutashvilis). Joje pasakojama apie dviejų sutuoktinių porų santykius, susipynusius į draugystės, meilės, išdavystės ir neištikimybės rezginį. „Jeigu žmonės staiga nustotų vieni kitiems meluoti, žemėje neliktų susituokusių porų“, – teigia šios žaismingos istorijos herojai. Spektaklis „Tiesa“ – tai šiuolaikiška komedija, pilna elegantiško humoro, grakščių sąmojų ir nenuspėjamų siužeto vingių. Jame išvysime aktorius Davit Roinishvili, Sophio Chiradze, Nino Choladze, Giorgi Shalamberid.

Kadangi teatro trupė Kaune lankosi labai trumpą laiką, laisvalaikį leidžia itin turiningai – jau aplankė M. K. Čiurlionio muziejų, susipažino su Kauną garsinančiu Art Deco stiliaus architektūra. Svečių laukia išvyka į Kryžių kalną ir Šiluvą.

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija ir nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content