Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Startuoja video rubrika 100 SEKUNDŽIŲ SU KŪRĖJAIS

Video rubrika „100 sekundžių su kūrėjais“ – spalvinga ir gyva Nacionalinio Kauno dramos teatro šiandiena, kada nors virsianti istorija.

Šimte sekundžių gali sutilpti – ir gyvenimiška išmintis, ir humoras, ir filosofija, ir menas, ir kasdienybė. Po šimtą sekundžių su aktoriais, režisieriais, dailininkais, kompozitoriais, kostiumų kūrėjais ir kitais Teatro pasaulio žmonėmis. Gyvas pokalbis, tikra akimirka.

Skiriama teatro 100-ajam sezonui ir 100-mečiui.

Pirmoji pažintis su spektaklio „Elektra“ scenografu Darjanu Mihajlović‘iu Ceraru

Darjanas Mihajlović‘ius Ceraras – teatro scenografas iš Liublianos. Yra dirbęs daugelyje Slovėnijos teatrų, taip pat Kroatijoje, Vengrijoje. Darjanas yra nuolatinis režisieriaus Jašos Kocelio bendražygis, taip pat dažnai dirba su Slovėnijos režisieriais Barbara Hieng Samobor ir Nejc Gazvoda.

Menininkas yra baigęs Liublianos universiteto Architektūros fakultetą, tad įkvėpimo scenografijai semiasi iš šiuolaikinio meno, dizaino ir, žinoma, architektūros. Jis daugiausiai dėmesio skiria aiškiai meninei raiškai ir paprastam, bet efektingam sceninių elementų naudojimui. Epinės skirtingų pavienių elementų trajektorijos ir iliuminuoti objektai yra jo scenografijos bruožai.

Jis yra apipavidalinęs skirtingų žanrų ir formų spektaklius: Euripido „ Trojietės“, Slavko Grumo „Įvykis Gogos mieste“, šiuolaikines dramas – Tena Štivičić, „3 žiemos“, Alistair McDowall „Pomona“, kino scenarijus, pritaikytus teatrui – „Breathless. Now“ pagal prancūzų naujosios bangos klasikinį kūrinį „À bout de souffle by Jean-Luc Godard“ bei „Tobuli nepažįstamieji“ pagal italų filmą „Perfetti sconosciuti“, dramą jaunimui (Eva Mahkovic „Mažosios karalienės“), miuziklą „Orlando“ pagal Virginia Woolf romaną (rež. Drago Ivanuša), operas (W. A. Mozarto „Užburtoji fleita“, Radovano Gobeco „Hoppo princesė“), šiuolaikinį baletą „Heartmeat“ (choreografijos autoriai Rosana Hribar ir Gregor Luštek) ir kitus kūrinius.

Vaizdo operatorius ir montažo režisierius – Ridas Beržauskas

Tekstas – Jolanta Garnytė-Jadkauskienė ir Daiva Čepauskaitė

Titrai (vertimas iš anglų kalbos) – Simona Žukauskaitė

NKDT informacija

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content